Erkan amcası gibi ‘kahraman’ olsun

Erkan amcası gibi ‘kahraman’ olsun

15 Temmuz’da Külliye’de gazi olan Volkan Yiğit, yeni doğan bebeğine, yanında şahadet şerbeti içen ikiz kardeşi Erkan’ın ismini verdi. Volkan Yiğit, "Şehidimizin adını oğlumuzda yaşatacağız. İnşallah amcası gibi kahraman olsun, vatana millete hayırlı evlat olsun" dedi

Volkan Yiğit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi, asker kıyafetli FETÖ'cü hainlerin darbe girişimini engellemek için sokağa çıktı. O gece FETÖ'cü askerlerin Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne açtığı ateş sonucu yaralanarak gazi olan Volkan Yiğit, kendisiyle beraber olan ikizi Erkan'ın şahadetine de tanıklık etti.

KÜLLİYE'DE İŞE BAŞLAMIŞTI
Yanı başındaki kayınbiraderi Alper Kaymakçı'yı da şehit veren Volkan Yiğit, hikâyelerinden etkilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde memur olarak işe başladı.

"BİR ÖLÜR, BİN DİRİLİRİZ"
Mutluluk ve hüznü bir arada yaşayan Yiğit, "Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmemizde kaç çocuğum olduğunu sordu. İki çocuğum olduğunu söyledim. Cumhurbaşkanımız, '2 yetmez, 3 olsun' dedi. Sonra biz de 3'üncü çocuğumuzu yaptık. Allah bize nasip etti ve erkek bir oğlumuz olunca adını Erkan koyduk. Şehidimizin adını oğlumuzda yaşatacağız. İnşallah amcası gibi kahraman olsun, vatana, millete hayırlı evlat olsun. İşte 'Bir ölür, bin diriliz' sözü varya aynı o duyguyu yaşıyoruz. Bir Erkan gider, bin Erkan gelir" diye konuştu.


Volkan Yiğit, 15 Temmuz gazilerinin Külliye'deki buluşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmüştü.

'ERKANLARIN HER ZAMAN VAR OLACAĞINI BİLİYORUZ'
15 Temmuz gecesi kardeşleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde olan Ak Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit ise, "Bebeğimiz hüznümüze merhem oldu. Şükürler olsun Rabbim o karanlık 15 Temmuz'daki hain girişim sonucunda pek çok şehidimiz oldu. Babası gazi, amcası şehit, dayısı şehit… Buram buram bir 15 Temmuz çocuğu dünyaya geldi. Kaybettiğimiz değerlerimiz belki gelmeyecek ama inşallah Erkan'ların ölmediğini, her zaman var olacağını biliyoruz" dedi.

BAŞKAN TUNA ZİYARET ETTİ
Babası gazi, amcası ve dayısı şehit olan Erkan bebeği hastanede ilk ziyaret eden ise Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna oldu. Erkan bebeğe altın takan Belediye Başkanı Tuna, "Bahtı açık, ömrü hayırlı ve uzun olsun" dileğinde bulundu.
BİZE ULAŞIN