Vefalı bir camiayız yardım edeni unutmayız

Ankaragücü Futbol Şube Sorumlusu Soydaş, Başkan Gökçek’i Ankaragücü üzerinden eleştirenlere seslendi: ‘Ondan destek istemiyoruz’ diye bir şey olmaz, siyaseti bırakın, bu takımın güçlenmesi lazım. En kötü günde bize destek olan Gökçek’ti...

Vefalı bir camiayız yardım edeni unutmayız
TFF 1. Lige yükselen Ankaragücü'nün Futbol Şube Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Ercan Soydaş, son zamanlarda taraftarlar arasında yaşanan tartışmalara yanıt verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i Ankaragücü üzerinden eleştirenlere seslenen Soydaş "Göreve geldiğimizden bu yana en büyük katkıyı Melih Gökçek'ten aldık. Bizim yaptığımız transferler, yasakların kaldırılması ve FİFA borçlarının yapılandırılması hepsi Gökçek'ten gelen desteklerle oldu. Bizim en kötü günümüzde hep Gökçek vardı" dedi. Soydaş takımın şampiyonluk sürecinde yaşadığı mali tabloyu ve yapılan destekleri şu sözlerle anlattı:

EN BÜYÜK KATKI GÖKÇEK'TEN
Ankaragücü'nün mali tablosu dışarıdan desteği gerektiriyor. Ankara'da sadece Melih Başkan'ın destek olması gerektiği gibi bir algı oluşturuluyor. Bana göre Ankara'da büyük bütçeli belediyeler var, onların da katkı vermesi lazım. Bu sadece maddi katkı değil, farklı imkânlarda sunabilirler.

4.5 YILDIR SIKINTI YAŞIYORUZ
Camiada şöyle bir algı var; Melih Bey'le ilgili pozitif bir şeyler söylediğinizde hemen bir tepki oluşuyor. Geriye gitmemek için herkesin önyargısız düşünmesi lazım... 'Biz ondan destek istemiyoruz, bundan destek istemiyoruz' gibi şeyler söylenmemeli... 4.5 yıldır sıkıntıyı yaşayan bizleriz. Taraftarımız takımı yalnız bırakmadı eyvallah ama bilet ve benzeri katkılarla takımın mali tablosu düzelecek gibi değil. İşadamları da destek vermeli... Sponsor olunmalı...



ÖNEMLİ OLAN ANKARAGÜCÜ
Borçlarla ilgili ciddi bir aşama kaydedildi. Transfer yasaklarını dönem dönem kaldırıyoruz. FİFA dosyaları bitmek üzere... 4.5 yıldır sadece Melih Gökçek, Büyükşehir, esnaf teşkilatları ve taraftarın destekleri ile bu takım buralara geldi. Bizim korkumuz endişemiz şu; biz olalım olmayalım önemli olan Ankaragücü'nün tekrar Süper Lig'de yerini alması ve hedef büyütmesidir. 107 yıllık bir kulübün artık şampiyonluğa oynaması gerekir. Bunu sağlayacak imkânları da kimse dışlamamalı... Bizim şu ana kadar desteği aldığımız yer belli.

B PLANI OLAN GELSİN
Biz çok vefalı bir camiayız... Destek vereni de vermeyeni de unutmayız. Yardım çağrısı yaptıktan sonra tepkiler aldık. Bu kulübü yönetenleri aşağılamak, küçümsemek, dileniyorlar demek kime ne kazandırır? Biz bu takımı Melih Gökçek, Mehmet Yiğiner ve yönetici arkadaşlarımızın katkıları ile buraya kadar getirdik. Bu takımın bir kuruş geliri yok. Hepsi borçlara gidiyor. Kimi getirirseniz getirin desteksiz bu takımı yönetemez. En büyük desteği yine Melih Bey verecek gibi gözüküyor. Gökçek'ten gelecek yardımı istemeyenler var. B planı varsa onu değerlendirelim. Bırakın siyaseti artık. Tek hedef Ankaragücü'müzün geleceğidir.
BİZE ULAŞIN