Akıllı Kolej beyaz yakalı hacker’ları yetiştirecek

Akıllı Kolejler, dünyada öncelikli konulardan biri haline gelen “siber güvenlik” alanında yetenekli gençleri yetiştirecek bir okul açıyor

Akıllı Kolej beyaz yakalı hacker’ları yetiştirecek
Geçtiğimiz yılın en iyi eğitim kurumu ödülüne layık görülen Akıllı Kolejler, ülkemizin güvenliği ve ekonomik kalkınmasını doğrudan etkileyebilecek bir projeye imza atıyor. Dünyanın en öncelikli konularından biri haline gelen siber güvenlik alanında yetenekli gençleri yetiştirecek Siber Teknoloji Lisesi Ankara'da eğitim öğretim faaliyetlerine başlıyor. Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri ile Ar-Ge, eğitim ve istihdam alanlarında yapılacak iş birliktelikleriyle bu alanda gereksinim duyulan beyaz yakalı hacker ve IT Sistem güvenlik uzmanı gibi kalifiye ara personeller Akıllı Kolejler'de yetiştirilecek. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye'de en az 100 bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiği sosyal medya uzmanlığı ile ilgili şirketler, her geçen gün daha da artan oranlarda yatırımlara imza atıyor.

İŞ İMKANI HAZIR
100 binin üzerinde çalışanı ve 5 milyar dolar ticaret hacmi ile Türkiye'nin en büyük sanayi yapılanmalarından biri olan Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde konuşlanan Akıllı Kolejler sanayi kuruluşları ile yaptığı iş birliği çalışmaları sayesinde iş hayatına 9. sınıftan itibaren donanımlı bireyler hazırlıyor. Stratejik bir öneme sahip olan bölgede Akıllı Kolej öğrencileri Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri ile yapılacak iş birliktelikleri ile birlikte bir biri ardında kurulan uygulamalı Teknokentlerde doğrudan çalışma fırsatı yakalayabilecekler.
BİZE ULAŞIN