Evimizde gibiyiz şampiyon biziz

Devlet korumasındaki çocuk evlerinde kalan Gülcan Gökmen ve Ziya Yücekaya TEOG sınavında 120 soruya doğru cevap vererek birinci oldu. Bakan Kaya ile buluşan çocuklar “Kurumlarda evimizde gibiyiz, çalışmaya teşvik ediliyoruz” diye konuştu

Evimizde gibiyiz şampiyon biziz
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bakanlığa bağlı kurumlarda kalan ve Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı sonuçlar alan çocuklarla bir araya geldi. Bakan Kaya, TEOG'da başarı gösteren çocukları kabulünde onları tek tek tebrik ederek, "Hepinizle gurur duyuyoruz. Sizlerin diğer arkadaşlarınıza da örnek olacağınızı düşünüyorum" diye konuştu. Kaya, çocuklarla sohbet ederek her birine sınavda kaç net yaptıklarını ve ileride ne olmak istediklerini sordu.

HAYALLERİNİZ İÇİN VARIZ
Erkek çocuklardan daha çok "mühendis", kız çocuklardan ise "doktor" cevabını alan Bakan Kaya, çocuklara "Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bütün imkanlarımızla sizin hayallerinize ulaşmanız için çalışmaya devam edeceğiz" yanıtını verdi. Çocuklara düzenli çalışmanın faydalarını anlatan Kaya, bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

ÇALIŞMAYA TEŞVİK EDİLDİK
Bakanlığa bağlı kuruluşlarda kalan çocuklar da devlet tarafından sunulan imkanlarla kendilerini aile ortamında hissettiklerini ve ders çalışmaya teşvik edildiklerini anlattı. Sınavda 120 soruyu doğru cevaplayarak tam puan alan Gülcan Gökmen ile Ziya Yücekaya ve 119 soruyu doğru yanıtlayan Nurullah Yavuz, başarılarının sırrının düzenli ve verimli çalışmak olduğunu söyledi. Gökmen, Yücekaya ve Yavuz'un yanı sıra 12 çocuk daha sınavda aldıkları yüksek puanlarla önemli başarı elde etti. Bakan Kaya, kabulün ardından çocuklara tablet hediye etti.

ERDOĞAN'LA BULUŞTURUP TATİLE DE GÖNDERECEK
Çocuklarla yakından ilgilenip, tek tek taleplerini dinleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya onları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturmak istediğini söyleyerek, tatil sözü de verdi.
BİZE ULAŞIN