Şehit aileleri iftarda bir araya geldi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile iftarda buluştu. İftarın ardından yapılan duada “Allah bu ülkeye bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın” temennisinde bulunuldu

Şehit aileleri iftarda bir araya geldi
Altındağ Belediyesi'nin gelenekselleşen mahalle iftarlarının konukları bu kez şehit aileleri ile gaziler ve yakınları oldu. Karapürçek Mahallesi'ndeki Zümrüt Düğün Sarayı'nda gerçekleştirilen iftar yemeğine 21 şehit ailesi ve 196 gazi ile yakınları katıldı. İftar öncesinde tüm masaları tek tek dolaşan Veysel Tiryaki, "hoş geldiniz" diyerek konuklarla sohbet etti. Duaların okunduğu iftar sofrasında birlik ve beraberlik mesajları da verildi. Güvenlik güçlerinin Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü ve istikrarı için teröre karşı amansız bir mücadele verdiğini belirten Başkan Tiryaki, "Türk milleti 15 Temmuz gecesi kahramanlık destanı yazdı. 15 Temmuz'u unutmamalıyız ve 50 yıl sonra doğacak çocuklarımızın da 15 Temmuz'da yaşanan gerçekleri öğrenmesini sağlamalıyız. 15 Temmuz dava süreci başladı. Vatan hainlerinin en ağır cezayı alacaklarına yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

'EVE GELECEĞİNİ DÜŞLÜYOR'
Devletin ve Altındağ Belediyesi'nin kendilerini yalnız bırakmadığını belirten Altındağlı şehit yakınları ve gaziler, acılarını iftar sofrasında paylaştı. 14 yıldır evli olduğu Yusuf Elitaş'ı 15 Temmuz gecesi şehit veren Serpil Elitaş, "Her geçen gün daha da zor oluyor. Zaman geçtikçe 15 Temmuz şehidi kocam Yusuf Elitaş'ın yokluğunun ağırlığı üzerimize çöküyor. İki çocuğum var. Büyük çocuğum babasının yokluğunu kabullendi ama küçük çocuğum hala şehit babasının bir gün eve döneceğini düşlüyor. Yanımızda oldukları ve her sorunumuzla ilgilendikleri için Başkan Veysel Tiryaki'ye ve Altındağ Belediyesi'ne teşekkür ederim. İftar çok güzel oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN