Kupalar Burcu’ya armağan

Sezonu şampiyon ve Federasyon Kupası’nı kazanarak tamamlayan Orman Gençlikspor’da kupalar vefat eden oyuncuları Burcu Taşbaş’a hediye edildi. Burcu, genç yaşta yakalandığı kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti

Kupalar Burcu’ya armağan
Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde (TKBL) şampiyon olarak Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'ne yükselen OGM Orman Gençlik Spor Kulübü'nün başantrenörü Furkan Sağlık, "Hem şampiyonluk hem de federasyon kupasını Burcu Taşbaş'a hediye ediyoruz" dedi. Sağlık, sezon başında kulüp başkanı Ahmet İpek'e iki kupa için söz verdiklerini belirterek, "Beklentileri karşılayabilmek için lige uygun güzel bir takım yaptık. Genç oyuncularla tecrübelilerin enerjisini birleştirmeye gayret ettik. Bu ligi tanıyan, bu lig için iyi kabul edilebilecek oyuncuları takıma kazandırdık" ifadelerini kullandı. Sezon başında oyuncuları Burcu Taşbaş'a kanser teşhisi konulduğunu ve 35 gün sonra kaybettiklerini hatırlatan Sağlık, bu süreçten sporcuların olumsuz etkilendiğini dile getirdi. Oyuncuları psikolojik olarak toparlamakta zorlandıklarını vurgulayan Sağlık, "Belli bir süre sonra ise konu 'Burcu için final oynayalım, kupaları Burcu için alalım' noktasına geldi. Sonunda verdiğimiz sözleri tuttuk ve iki kupa kazandık. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Hem şampiyonluk hem de federasyon kupasını Burcu Taşbaş'a hediye ediyoruz" ifadelerini kullandı."EKSİKLERİMİZİ GÖRDÜK"

OGM Orman Gençlik Spor başantrenörü Furkan Sağlık, geçen sezon da TKBL'de oynadıklarını ve 4'lü finale yükselme başarısı gösterdiklerini hatırlatarak, eksikleri gördüklerini ve hangi pozisyona hangi oyuncuyu almaları gerektiğini tespit ettiklerini dile getirdi. Geçen sezon 4'lü finallerde 3. olduklarını ve Bilyoner. com Kadınlar Basketbol Ligi'ne yükselemediklerini vurgulayan Sağlık, "Bu sezon tamamen planlı hareket ettik. Ligi en az sayı yiyen takım olarak bitirdik" değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN