Takside şüphe uyandıran pompalı cinayet teşebbüsü

Taksi şoförü Bilal Arıkan’ın aracına müşteri olarak binen 6 kişi önce, “Kenara çek”dedi. Taksici yapmayınca pompalıyla vurulup darp edildi. İddiaya göre zanlılardan biri taksicinin akrabasıydı

Takside şüphe uyandıran pompalı cinayet teşebbüsü
Taksi şoförü (33) Bilal Arıkan, 06 T 3174 plakalı aracına aldığı henüz kimliği tespit edilmeyen 6 kişi ile Yenimahalle'ye geldikleri esnada tartışma yaşadı. Yaşanan tartışma sonrası şüphelilerden biri yanında bulunan pompalı tüfekle Bilal Arıkan'ı bacağından vurdu. İddialara göre saldırganlardan biri taksi şoförü Arıkan'ın akrabasıydı. Yaralı şoför ambulansla Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Acil Serviste yapılan ilk müdahalenin ardından ortopedi kliniğe kaldırılan Bilal Arıkan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kaçan şüphelilerin yakalanması için polis ekipleri çalışma başlatırken, Arıkan Ailesi, oğullarına saldırıda bulunan kişilerin yakalanmasını istedi.


Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı.

İFTAR YAPIP ÇIKTI
Orucunu açıp taksisiyle yola çıkan 33 yaşındaki Bilal Arıkan, aracına binen kimliği belirsiz 6 kişi tarafından önce darp edildi, ardından pompalı tüfekle vurularak yaralandı. Oğlunun kimseyle husumeti olmadığını, suçluların bir an evvel yakalanmasını istediğini söyleyen baba Yavuz Arıkan, "Taksi şoförlerini gasp etmek için yaralıyorlar. Benim oğlumun düşmanı yoktu, ekmeğinin peşinde olan efendi bir çocuktur evladım. Ona bu çirkin saldırıyı yapanlar en kısa zamanda yakalanıp gereken en ağır cezayı alsın. Bir daha böyle olaylar yaşanmasın" diye konuştu.


8 saatlik ameliyatın ardından ortopedi servisinde tedaviye alınan taksici, kafasına aldığı darbeler nedeniyle yaşadığı şoku atlatabilmiş değil.

"KENARA ÇEK DEYİP DÖVDÜLER"
İftardan sonra oğlunu sapasağlam işine gönderdiğini söyleyen anne ise, "Yavruma bunu yapanlar daha beter olsun, cezalarını bulsunlar" dedi. Pompalı tüfekle saldırıya uğrayan Bilal Arıkan'ın darp esnasında kafasına aldığı darbeler nedeniyle yaşadığı olayları net bir şekilde anlatamadığını söyleyen annesi, "Altı kişi birden oğluma saldırmış önce kenara çek deyip dövmüşler sonra da pompalı tüfekle vurmuşlar. Sekiz saat ameliyatta kaldı yavrum ama Allah'tan hayati tehlikesi yok. Benim oğlum gibi başka canlar yanmasın Allah kimsenin başına vermesin. Polis olay yerinde tüfeği bulmuş inşallah vuran kişileri de bulurlar" dedi.

BİZE ULAŞIN