Körfez’deki Katar gerilimi beklenen etkiyi oluşturmadı

İşadamı Öngün, Katar’da yaşanan gerilimin başkentli yatırımcı üzerinde beklendiği gibi kalıcı bir etki bırakmayacağını söyledi

Körfez’deki Katar gerilimi beklenen etkiyi oluşturmadı
Körfez ülkelerinden bir bölümünün Katar'la ilişkilerini kesmesi, Türk gayrimenkul sektörünü endişelendirse de kalıcı bir etki bırakmadı. Yurt genelinde gayrimenkul geliştirme çalışmaları yapan Onursal Gayrimenkul AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, bir süre önce yabancıya yönelik yoğun çalışmalar yaptıkları Çanakkale ve civarı ile diğer bölgelerde en önemli yabancı müşterilerin Katar'dan olduğunu kaydetti. Katarlılar'ın ülkemizdeki yatırımların büyüklüğünün 18 milyar doları bulduğuna işaret eden Onur Öngün, şunları söyledi: "Bizler yabancı yatırımcıyı nasıl çekeriz diye gece gündüz çalışırken ne yazık ki içeride ve dışarıda talihsiz ve çoğu suni gündem gereksiz olaylar nedeniyle ivmemizi kaybediyoruz."

"KATAR'IN YERİ ÖZEL"
Bugün de dünyada aynı sorunların yaşanmaya devam ettiğini belirten Onur Öngün, "Bizim en önemli yabancı muhataplarımız Ortadoğulular ve bunların arasında da Katar'ın çok özel yeri var. Katarlı işadamları Türkiye'nin geleceğine dair çok umutlu ve burada yaptığı yatırımların kısa sürede geri dönüşlerini alması nedeniyle her yıl ilgisini daha da artırıyor. Bu aşamada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gayretlerini takdirle karşılıyor, bir an önce sorunun giderilmesini bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN