Ankara’ya hizmet ibadet

AHİD’in düzenlediği 2 bin kişilik iftarda konuşan AK Parti Ankara İl Başkanı Yamalı özellikle 15 Temmuz’dan sonra başkente hizmet etmenin ibadet olduğunu söyledi

Ankara’ya hizmet ibadet
Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği yaklaşık 2 bin Ankaralı'nın katılımı ile gerçekleşti. AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman'ın misafirleri kapıda karşıladığı İller Bankası Sosyal Tesisleri'ndeki iftara Ankara'nın dört bir yanından gelen hemşerilerine seslenen AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, Ramazan ayında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

ANKARA'YA HİZMET İBADETTİR
Ramazan ayının tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını dileyen AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, "Bir söz var... Sayın Cumhurbaşkanımız bunu İstanbul için kullanıyor. 'İstanbul'a hizmet ibadettir' diye... Ama ben söyle düşünüyorum; özellikle 15 Temmuz'da Ankaralıların ülkesine sahip çıkmasından sonra Ankara'ya hizmetin ibadet olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu ibadet yolunda Allah hepimize güç versin diyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, "Bu coğrafya zor bir coğrafya... Bu coğrafyada hayatta kalabilmek için birlik olmamız lazım... Hep birlikte Türkiye olmalıyız. Biz bunu 15 Temmuz'da gösterdik. İnşallah Türkiye'nin zor günlerini geride bıraktığımızı düşünüyorum. Önümüzde ufak tefek dereler olabilir, ufak tefek sıkıntılar olabilir ama Allah'ın izniyle 21. yüzyıl Türkiye'nin asrı olacak. Bunu kimse engelleyemeyecek" diye konuşurken AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan ise, "Başkente hizmet ediyoruz, Türkiye'ye hizmet ediyoruz, millete hizmet ediyoruz, ümmete hizmet ediyoruz ve inşallah insanlığa hizmet edeceğiz. Allah bu hizmet gayretimizde bize güç ve kuvvet versin. Birliğimizi, dirliğimizi daim etsin" temennisinde bulundu.
BİZE ULAŞIN