Odada kavga çıktı, başkan rastgele ateş açtı: 6 yaralı

Ankara’da şoför esnafı birbirine girdi. Oda Başkanı Zafer Şener, yönetim kurulu toplantısında üzerine yürüyen üyeleri durdurmak için rastgele ateş etti. Olayda Başkan Şener’le birlikte 5 kişi yaralandı

Odada kavga çıktı, başkan rastgele ateş açtı: 6 yaralı
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasında çıkan silahlı kavgada aralarında Oda Başkanı Şener'le bazı yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu 6 kişi yaralandı. Şener yaralı olarak kaldırıldığı Numune Hastanesi'nde olayı anlattı. Başkan Şener, kavganın yönetim kurulu toplantısı öncesinde yaşandığını belirtti. Üyelikleri düşürülen 2 kişiyle aralarındaki husumet nedeniyle bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında kavga çıkabileceğini dün emniyet yetkililerine ilettiğini öne süren Şener, saat 14.00'te başlaması öngörülen toplantı için salona girdiğinde tanımadığı kişiler gördüğünü iddia etti.

İHRAÇ KAVGASI İDDİASI
Şener, şöyle konuştu: "Beni 30-40 kişi köşeye sıkıştırdılar. Ben, bir de korumam var. Köşeye sıkışınca beylik silahıma sarıldım. Can bu, gidiyorum. Adamlar öyle bir geliyor ki perişan edecekler. Sonra Yönetim Kurulu üyesi Okur da bana sarılınca ben kendimi vurdum. Ona da kurşun isabet etmiş, yaralandı. Kurşunlar karşıya gitti. Ondan sonrasını zaten hatırlamıyorum. Ayda 2-3 kez yönetim kurulu toplantısı yaptıklarını anlatan Şener, üyelikleri düşen iki kişinin bu durumu hazmedemeyerek kavgayı başlattığını öne sürdü. Şener, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Bir diğer iddiaya göre, olayların Başkan Şener'in Kızılay Güvenpark'taki taksi depolama alanını satmak istemesi üzerine gerçekleştiği belirtiliyor. Taksi depolama alanının satışına karşı çıkan kişilerle yaşanan tartışma sırasında başkanın silahına davranarak sağa sola ateş ettiği ifade edildi.
BİZE ULAŞIN