Zamlı otopark komisyonda

Büyükşehir 2015’ten bugüne kadar alınan otopark ücretlerinde değişime gidiyor

Zamlı otopark komisyonda
Büyükşehir Belediye Meclisi, Nail Çimen başkanlığında Haziran Ayı 4. toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir İşletme İştirakler Dairesi Başkanlığı Otopark Şube Müdürlüğü tarafından gönderilen Başkanlık Yazısı ile otopark ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili karar görüşüldü. Başkanlık tarafından önerilen yeni tarifeye göre 2015'te 5 TL olan 4 saate kadar yol boyu otopark ücretinin 1 saatlik fiyatı 5 TL yapıldı. Yine 2015 yılında yol boyu otoparkın tam gün ücreti 10 TL iken gönderilen Başkanlık Yazısı'nda 08.00-24.00 arası 15 TL olarak belirlendi.


Rüzgarlı Sokak'taki otopark kavgasında bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından 2015'te başkentteki tüm otoparklar ücretsiz hale getirilmişti.

TAM GÜN 15 TL OLACAK
Otopark Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan yeni ücret tarifesine göre çok katlı ve kapalı otoparklara da zam geldi. 2015'te 1 saati 5 TL olan çok katlı otoparkların ücreti 7 TL'ye, tam gün fiyatı ise 12 TL'den 15 TL'ye çıkarıldı. Gönderilen Başkanlık Yazısı'ndaki ücretler değerlendirilmek üzere Büyükşehir Belediye Meclisi Hukuk ve Tarifeler Komisyonu'na havale edildi. Komisyonda
BİZE ULAŞIN