Türbedar sincap

Ramazan ayının gelmesi ile ziyaretçi akınına uğrayan Şeyh Ali Semerkandi Türbesi’ne yerleşen sincap vatandaşların ilgi odağı oldu

Türbedar sincap
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmaların ardından başkentin Hacı Bayram ile birlikte önemli manevi turizm alanlarından birine dönüşen Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri Türbesi, Ramazan ayında da ziyaretçi akınına uğruyor. Sabahın ilk saatlerinden sahur vaktine kadar vatandaşların gelerek dua ettiği türbedeki sincap vatandaşların adeta maskotu oldu. Türbenin etrafından ayrılmayan minik sincaba ziyaretçiler yanlarında getirdiği fındık ve fıstık gibi yemişlerden ikram ediyorlar. SABAH Ankara'ya konuşan Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in büyük emekleri ile inanç turizmine kazandırılan türbe sadece Ramazan ayında değil, diğer tüm zamanlarda da ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle hafta sonları ilçede müthiş bir yoğunluk oluşuyor.

'BURANIN MASKOTU OLDU'
Bu ziyaretçi akını haliyle bizi ve ilçe halkını mutlu ediyor. Şeyh Ali Semerkandi bizim manevi mimarlarımızdan... Türbesinin etrafında gezen minik sincap ise buranın maskotu oldu. Bizim ziyaretçilerden isteğimiz sincaba yiyebileceği türde kuru yemişler ikram etmeleri" dedi.
BİZE ULAŞIN