Zehir tacirlerine dev operasyon

Ankara Emniyeti dün 3 bin polisle uyuşturucu satıcılarına şafak operasyonu düzenledi. 257 adrese yapılan baskınlarda yaklaşık 208 kişi gözaltına alındı

Zehir tacirlerine dev operasyon
FETÖ'nün 15 Temmuz ihanetinde şehit düşen Emniyet Amiri Cüneyt Bursa'nın adının verildiği uyuşturucu satıcılarına yönelik şafak operasyonu dün 3 bin polisin katılımıyla gerçekleşti. Operasyonda 257 adrese eş zamanlı baskın yapıldı, yaklaşık 208 kişi gözaltına alındı. Özel hareket timleri, asayiş ekipleri ve narkotik köpeklerin de katıldığı operasyona iki polis helikopteri de havadan destek verdi. Helikopter kameralarından naklen alınan görüntülerin operasyon merkezinde dakika dakika izlendiği operasyonda, kaçmaya çalışan şüpheliler havadan takiple anında yakalandı. Altındağ'da bir apartman dairesine düzenlenen operasyonda arama yapan narkotik köpeği, evin iki ayrı noktasında alüminyum folyoya sarılı eroin buldu. Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, operasyona katılan birimlerle bir araya gelerek başarılarından dolayı kutladı. Gazetecilere açıklama yapan Karaaslan, "Narkotik Şube Müdürlüğümüzün öncülüğünde 6 ay gibi bir uzun süredir süren çalışmalar bugün operasyona dönüştürüldü" dedi.

"EMEK GEREKTİREN BİR ÇALIŞMAYDI"
İl Emniyet Müdürü Karaaslan, şunları kaydetti: "Şu anda 208'e yakın gözaltı var. Bir miktar uyuşturucu ve silah ele geçirildi. Bunlar şu anda toplanıyor, daha sonra sizlere açıklanacak. Şu anda gözaltına alma sayısı, arkadaşlarımızın bana verdiği bilgiye göre Türkiye rekoru. Çok uzun emek gerektiren bir çalışmaydı, çok şükür arkadaşlarımız bugün başarı ile sonuçlandırdı. Operasyonumuza iki helikopter ve narkotik köpekleri destek verdi."

SABAH Ankara dün Keçiören parklarında yaşanan uyuşturucu sorununu gündeme taşımıştı.

ANKARA EMNİYETİ'NDE UYUŞTURUCUYA KARŞI "WHATSAPP İHBAR HATTI" FAALİYETE GEÇTİ
Karaaslan, terörden farklı görmedikleri uyuşturucu çeteleri ile mücadelelerinin bundan sonra da devam edeceğini vurgulayarak, "Bu konuda arkadaşlarımızın kararlılığına siz de şahit oldunuz. İnşallah çok daha güvenli, uyuşturucudan arınmış bir Ankara için hep birlikte mücadele edeceğiz" dedi. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında "0552 155 06 06" numaralı WhatsApp ihbar hattının da oluşturulduğunu hatırlatan Karaaslan, tüm vatandaşların çekinmeden gördüklerini, duyduklarını kendilerine iletebileceklerini söyledi.


Polis helikopterleri sabahın çok erken saatlerinden itibaren başkent semalarında uçmaya başladı.

ÇOK MİKTARDA UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ
Ankara Valiliği, uyuşturucuyla mücadele kapsamında dün başkentte saat 04.00'ten itibaren 257 adrese, 650 ekip ve 3 bin personelin katılımıyla gerçekleştirilen hava destekli "Şehit Emniyet Amiri Cüneyt Bursa Operasyonu" neticesinde 208 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Valilik ayrıca bu sabah saatlerine kadar süren operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda; 2 kilo 169 gram esrar maddesi, 417 adet uyuşturucu hap, 90 paket satışa hazır eroin maddesi, 46 paket satışa hazır taş kokain, 12 paket satışa hazır sentetik kannabinoid maddesi, 13 adet tabanca, 10 adet pompalı tüfek, 30 adet 9 mm tabanca mermisi ele geçirildiğini duyurdu.
BİZE ULAŞIN