Barajlar 20 günde yağışlarla doldu

Başkentte günlerdir aralıklarla devam eden yağışlar barajlardaki doluluk oranlarını üst seviyelere çıkardı

Barajlar 20 günde yağışlarla doldu
Meteoroloji verilerine göre son yıllara oranla en kurak aylarını geçiren İç Anadolu Bölgesi'nde son haftalarda etkisini gösteren sağanak yağışlar barajların yüzünü güldürüyor. Ankara'da yağışlarla birlikte barajlara son 20 günde 62 milyon metreküp su geldiğini bildiren ASKİ Genel Müdürlüğü, başkente içme suyu sağlayan barajlarda 20 Haziran itibariyle, 510 milyon metreküp su bulunduğunu açıkladı.

SIK SIK YAĞMUR DUASINA ÇIKILDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, özellikle son bir haftadır yağan yağmurların barajlar için sevindirici olduğunu belirtti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda başkentin farklı ilçelerinde vatandaşların bir araya gelerek sık sık yağmur duasına çıktıklarını, bazılarına kendisinin de katıldığını ifade eden Başkan Melih Gökçek, "İnşaallah rabbim kabul etmiş olacak ki yağmur yağıyor" ifadelerini kullandı.

SURİYELİLERİN VİDEOSU
Gökçek, daha sonra kendisine gelen bir videodan bahsetti. "Bugün bana bir video göndermişler. Suriyeli yavrular, bakın nasıl dua ediyorlar" tweeti ile içerisinde yağmur duası yapan Suriyeli çocukların bulunduğu görüntüyü paylaşırken, "Rabbim kim bilir kimlerin duasını kabul etti? Belki de bu yavrularınkini…" diye tweet attı. Gökçek, "Dua en büyük silahtır, açmadığı kapı yoktur, tabii inanırsan" diyerek barajlara gelen su miktarını paylaştı.
BİZE ULAŞIN