Spor ve eğlence dolu yaz tatili

Başkentte birçok branşta spor eğitimi veren Ankyra Kids Akademi, çocuklara eğlence dolu bir yaz tatili vaat ediyor

Spor ve eğlence dolu yaz tatili
Günümüz hayat koşulları, hareket alanlarını kısıtladı. Televizyon ve bilgisayar karşısında geçirilen zaman arttığı için obezite tehlikesi çocukları da yakalıyor. Uzmanlar, sağlıklı bir gelecek için genç yaşlarda başlanan spor faaliyetlerinin yaşam kalitesini de yükselttiğini söylüyor. Bu nedenle her ne olursa olsun spor yapma disiplini ile herkesin daha erken tanışması gerekiyor. Birçok spor eğitimi veren Ankyra Kids Academy, bir spor merkezi olmanın yanı sıra sosyalleşmenin de adresi… Ankara'da geniş spor alanları, branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan Ankyra Kids Academy, yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezi. Ankyra Kids Akademy'de çocuklar doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştiriliyor ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendiriliyor. Bu süre zarfında çocuklar, planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışıyor. Aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanıyor. Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocukların rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlıyor. Ankyra Kids Academy, ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlıyor.

EKİP RUHU KAZANIYORLAR
Ankyra Kids Academy'nin temel hedeflerden bir diğeri de sporun çocuklara fiziki ve psikolojik etkilerinin yanında, onların sorumluluk, sosyalleşme ve paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı güçlerinin ortaya çıkması, işbirliği, ekip ruhu ve akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Unutmayın çocukların akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemli. Erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı, erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından önem taşıyor.

DOĞAYLA İÇ İÇE OLABİLECEKLERİ GEZİLER VE BİNİCİLİK DERSLERİ
Yaz Okulu programı toplam dört dönemden oluşuyor. Yaz boyu çocukların kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerine yönelik özel hazırlanmış bir program bu. Çocuklar temel spor branşları olan yüzme, cimnastik, atletizmin yanı sıra voleybol, basketbol, futsal, hentbol gibi takım sporlarında da profesyonel eğitim alıyor. Bunun yanı sıra capoeira, zumba tomik, salon dansları, modern dans branşlarını da deneme imkanı buluyorlar. Haftanın belli günleri animasyon şovlar, Karagöz Hacivat, özel kukla gösterileri, sihirbaz, el kuklası, maskot şov, çocuk tiyatrosu, çocuk atölyesi gibi çocukların belki ilk kez izleyeceği aktiviteler yer alıyor. Dış geziler ve doğayla iç içe olabilecekleri piknik ve spor organizasyonları ve binicilik de mevcut.
BİZE ULAŞIN