Şehit babasıyla bayramlaştı

Kırıkkale şehitliğindeki anma töreninde, şehit yakınları duygu dolu anlar yaşadı. Şehit kızı Aybüke de babasının mezarını ziyaret ederken, onu çok özlediğini söyledi

Şehit babasıyla bayramlaştı
Hakkari'de, PKK'lı terör örgütü mensuplarınca askeri araca konulan bombanın patlaması sonucu 2005 yılında 30 yaşında şehit olan İstihkam Kıdemli Üstçavuş Şevket Kaygısız'ın Ankara'da, Gazi Üniversitesi Vakıf Koleji 7'nci sınıfında okuyan 13 yaşındaki kızı Aybüke, annesi Mehtap ile birlikte babasının mezarını ziyaret etti, onu çok özlediğini söyledi. Babası şehit olduğunda henüz 5 aylık olan Aybüke Kaygısız, annesi Mehtap ile birlikte babasının mezarına giderek onunla bayramlaştı. Dua ederken duygu dolu anlar yaşayan Aybüke, "Şehit babamı her geçen gün daha çok özlüyorum" dedi.

KARANFİL BIRAKTILAR
Anma törenine Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Köker, Jandarma Komutanı Albay İsa Çakma, Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, il müdürleri ve şehit yakınları katıldı. Kur'an tilaveti ve dua sonrası Vali Haktankaçmaz ve beraberindekiler şehit mezarlarına karanfil bıraktılar. Vali Haktankaçmaz şehit mezarlığında yaptığı açıklamada, "Ramazanımızı böyle huzurlu geçirip bayramımızı kutlama arifesine geldiysek, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde olduğunun farkındayız. Bugün de şehitlerimize minnet borcumuzu göstermenin, onlara teşekkür ettiğimizin ifade etmenin bir göstergesi olarak şehitliğimizi ziyaret ettik, şehit aileleri ile birlikte bir cennet bahçesi gibi olan mezarlarına karanfil bıraktık" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN