Yaz tatili Altınköy’de güzel

ALTINKÖY Açık Hava Müzesi yaz tatilinde de çocukların vazgeçilmez mekânı oldu. Geçmişte çocukluğunu köyde geçirenlerin en popüler sokak oyuncağı olan telden araba, Altınköy’de gerçekleştirilen bir etkinlikle çocuklara tanıtıldı

Yaz tatili Altınköy’de güzel
Çocukluk yıllarında oyuncak satın alma imkânı olmadığı için eldeki malzemelerle oyuncak yaptıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Biz Altınköy'de gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle unutulan geleneklerimizi çocuklarımıza öğreterek geleceğe taşıyoruz, aynı zamanda çocuklarımızın becerilerini geliştiriyoruz" dedi. Altınköy'de çocuklar hayal güçlerini kullanarak geri dönüşümlü malzemelerle kendi oyuncaklarını yapmayı öğreniyor. Altınköy Açık Hava Müzesi'nde tel araba yapımı etkinliğine katılan çocuklar unutulmaz bir gün geçirdiler. Altnköy Açık Hava Müzesi, gelenek ve geleceği birleştirici bir rol üstlenerek, her ay unutulan geleneksel oyunları, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanat dalları ile meslekleri, yeni nesillere çeşitli etkinliklerle tanıtmaya devam edecek.


Anne,babalar, yaz tatilini fırsat bilerek çocuklarını Altınköye'e götürüyor. Açık hava müzesinden çocuk sesleri yükseliyor. Burada tatilin keyfini çıkaran çocuklar eski zamanlara da yolculuk yapıyor. Çocuklar eskilerin en kıymetli oyuncağı telden arabaların nasıl yapıldığını meraklı izliyor.
BİZE ULAŞIN