Whatsapp ihbar hattı ile 843 gözaltı

Whatsapp ihbar hattı ile 843 gözaltı

Ankara Emniyeti’nin mart ayında açtığı WhatsApp İhbar Hattı’na destek yağdı. 3 ayda gelen binlerce ihbarla 843 zehir taciri kıskıvrak yakalandı. Emniyet yetkilileri desteklerinden dolayı başkentlilere teşekkür etti

Gençlerin hayatını karartan uyuşturucuyla mücadeleye yoğun mesai harcayan Ankara Emniyet Müdürlüğü, Valiliğin desteğiyle kurulan WhatsApp İhbar Hattı sayesinde başkentteki yüzlerce zehir tacirini kıskıvrak yakaladı. Vatandaşlar, "0 (552) 1550606" numaralı hat aracılığıyla uyuşturucu satışı, kullanımı ve dağıtımı gibi tanık oldukları her konuyu sesli mesaj, fotoğraf, video ve konum olarak paylaşıp ihbarda bulunabiliyor.

TERÖR İHBARI DA GELDİ
Ankara Emniyet Müdürlüğü uygulamayla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. "Çocuklarımızın Geleceği İçin Hep Birlikte Uyuşturucuyla Mücadeleye Var mısın" sloganıyla yola çıkan Ankara Emniyeti'nin, Valiliğin desteğiyle 18 Mart 2017 tarihinde kurulan WhatsApp İhbar Hattı'na vatandaştan büyük destek geldi. İhbar hattına 110 günde 2 bin 900 ihbar geldi. Uyuşturucuyla mücadele için kurulan ihbar hattına Ankaralı duyarlı vatandaşlar trafik, asayiş ve terör suçlarıyla alakalı da ihbarlar verdi. Ankaralılar 18 Mart'tan bu yana 2 bin 250 uyuşturucu, 550 trafik, 100 asayiş ve terör suçu olmak üzere WhatsApp İhbar Hattına yüzlerce bilgi aktardı.

24 BİN TL PARA ELE GEÇİRİLDİ
Duyarlı vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda kısa sürede olay yerine intikal eden ekipler 843 şahsı yakaladı. Uyuşturucuyla mücadelede 7/24 çalışan Narkotik Şube Müdürlüğü WhatsApp İhbar Hattı'yla 11 bin 200 gr esrar, 7 kilogram eroin, 2 bin 850 adet extacy hap, 3 bin 200 gram shunk ve 825 gram bonzai ele geçirdi. İhbar hattına ulaşan bilgiler neticesinde yapılan aramalarda yakalanan şahısların üzerinde 24 bin 580 TL'ye de el konuldu. Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri 24 saat açık olan WhatsApp İhbar Hattı ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.?MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
Kurulduğu günden bu yana yüzlerce ihbar alan ekipler, ihbarı veren kişinin kimliğinin gizli olduğunu, vatandaşın ihbar sırasında sesli, görüntülü ve konum bildirerek emniyet yetkililerine yardımcı olduklarını dile getirdi. Başta başkent olmak üzere ülke genelinde uyuşturucu ile mücadeleyi kararlılıkla gerçekleştireceklerini belirten yetkililer, vatandaşların zehir tacirlerini ihbar etme konusunda duyarlı olduklarını söyledi. Başkentlilerin 0 (552)1550606 telefon numarası ile zehir tacirlerini ihbar edebileceklerini ifade eden yetkililer, 'Çocuklarımızın geleceği için uyuşturucu işe mücadeleye var mısınız?' dedi.
BİZE ULAŞIN