Hayali adil bir hukukçu olmaktı

Hayali adil bir hukukçu olmaktı

15 Temmuz şehidi olan Ankara Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu için üniversitede düzenlenen programda duygusal anlar yaşandı

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 16.07.2017
Yasin Naci Ağaroğlu, 15 Temmuz'un kahraman şehitlerinden biri. Ankara Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. Hayali okulunu bitirip iyi bir hukukçu olmaktı. Ancak hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) onun bu hayalini elinden aldı. O gece darbe girişimini engellemek için Genelkurmay Başkanlığı önüne giden Ağaroğlu, helikopterden açılan ateş sonucu şehit oldu. Şehit Ağaroğlu'nun diploması ise 5 Ağustos 2016'da düzenlenen törende ailesine verilmişti.

ARKADAŞLA RI UNUTMADI
Şehit Ağaroğlu'nun isminin verildiği amfide dün bir anma programı düzenlendi. Programa Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özen, öğretim üyeleri ve öğrenci arkadaşları katıldı.

HAİN ÖRGÜTÜN BİTTİĞİ GÜN
Törende konuşan Rektör İbiş, 15 Temmuz'da diyalog maskesi takan alçak örgüt ve insanların sahte yüzlerini gördüklerini söyledi. İbiş, 15 Temmuz'un önemine değinerek, "Aslında 15 Temmuz, hain örgütün bittiği gündür. Bitiminin başladığı gündür. O alçakların hesap vereceği günlerin başladığı bir süreçtir ama bunun yanı sıra elbette hep beraber o milli beraberlik, milli birlik, milli irade ruhunun da tekrar hissedildiği, canlandırıldığı, yükseltildiği de bir gündür" diye konuştu. Şehit Yasin Naci Ağaroğlu'nun demokrasi, cumhuriyet, adalet, hukuk için darbe girişimine engel olmaya çalıştığına dikkati çeken İbiş, onunla gurur duyduklarını söyledi. Törene katılanlar, daha sonra şehit Ağaroğlu'nun fotoğrafının bulunduğu masaya karanfil bıraktı. Masada ayrıca bu yıl ilk kez düzenlenen ve Hukuk Fakültesi'nin ev sahibi olduğu "Yasin Naci Ağaroğlu Salon Futbolu Turnuvası"nın birincilik kupası da yer aldı.
BİZE ULAŞIN