Yakınları şehidin son sözünü sordu

Yakınları şehidin son sözünü sordu
FETÖ'nün 15 Temmuz ihanetinin yıldönümünde şehit yakınları ve gaziler ile sağlık çalışanları buluştu. Şehit yakınlarının sağlıkçılara şehitlerin son sözünü sorması herkesi duygulandırdı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında camları ses bombaları ile kırılan, bahçelerine bombalar düşen hastanelerdeki sağlık çalışanları, canları pahasına çalışıp, gazilere yardım elini uzatarak yaralarını sardılar, ölüm yağdıran uçakların altında can kurtardılar.

ACILARINI PAYLAŞTILAR
O gece yaralı yoğunluğunun en fazla olduğu Gölbaşı Hasvak, Yüksek İhtisas, Ankara ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'nde anlamlı bir buluşma gerçekleştirildi. 15 Temmuz'un gizli kahramanları sağlık çalışanları o gece tedavi ettikleri gaziler ve şehit yakınları ile bir araya geldi. Buluşmada duygusal anlar yaşandı. Sağlık çalışanları, o gece verdikleri yaşam kurtarma mücadelesi ve hafızalarına kazınan yaralılarla diyaloglarını gözyaşları içerisinde anlattı. Şehit yakınlarına sarılarak acılarını paylaşan sağlık çalışanları ailelere, "Tek bayrak altında sizlerin yanında olacağız" sözü verdi. Gaziler kendilerini tedavi eden sağlık çalışanlarına teşekkür ederken bazı şehit yakınlarının "Benim şehit yakınımın son sözü ne oldu?" şeklindeki sorusu ise yürekleri burktu. Şehit yakınları, sağlık çalışanlarından o gün yaşananları dinlerken gözyaşlarına boğuldu. Dört hastanenin yöneticileri ise, "Ömrümüzün belki de en gururla anlatılacak çalışmasını yaptık, kahramanların yaralarını sardık. Sabah gün ağarana kadar durmadı kimse. Sabah saat 05.00'da hastane koridorlarında hemşire ve doktorların yüzleri kan içinde yığıldıklarını gördük" dedi. Sağlık çalışanları ise, o gece yaşanan ihaneti gördüklerini ve bu ihaneti unutturmaya çalışanlara izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

O GECE GİBİSİNİ YAŞAMADIK
Buluşmaya katılan Kamu Hastaneleri 1. Bölge Genel Sekreteri Öner Odabaş, "15 Temmuz, hain kalkışmaya karşı direnişin ve bir dirilişin adıdır. Bu şerefli mücadelenin bir parçası olarak sağlık ordumuzun o gece gösterdiği üstün gayret ve fedakârlıklar da gurur kaynağımızdır" dedi. Odabaş, "Acil servislerimiz, ameliyathanelerimiz, yoğun bakımlarımız hain darbe kalkışması gecesi gibi bir gece daha yaşamadı. Sizler o bitmeyen karanlık gecede kurtuluş mücadelesinin şifacılarıydınız, hepinize teşekkür ederim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN