‘Ankara basketbolda önemli bir ekol’

‘Ankara basketbolda önemli bir ekol’

Türk Telekom’un yeni transferi Ender Arslan Ankara’nın basketbolda bir ekol olduğunu belirterek, “Hedefimizi bu doğrultuda belirledik” şeklinde konuştu

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 23.07.2017
Türkiye Basketbol 1. Ligi takımlarından Türk Telekom'a transfer olan milli sporcu Ender Arslan, Ankara'dan hiçbir takımın Süper Lig'de yer almadığını hatırlatarak, "Bu durum gerçekten çok üzücü. Ankara, basketbolda önemli bir ekoldür" dedi. Ender Arslan, transferi sonrasında yaptığı açıklamada, Ankara'nın basketbol ailesinin son derece önemli bir parçası olduğunu dile getirdi. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Ankara'dan bir takımın yer almamasını "üzüntü verici" olarak değerlendiren milli basketbolcu, "İnşallah en kısa sürede Ankara basketbolu yeniden en üst seviyede temsil edilecektir. Türk Telekom olarak hedefimizi bu doğrultuda belirledik. Takım olarak bu hedefe doğru elimizden geleni yapacağız" diye görüş belirtti. Türk Telekom Basketbol Takımı'nın çok önemli oyuncuları kadrosuna kattığını vurgulayan Ender, "Çok iyi ve önemli bir antrenörle anlaşıldı. Tabii ki tek hedefimiz Süper Lig'e yükselmek. Antrenmanlara başladığımız ilk günden itibaren işi sıkı tutmamız gerektiğinin farkındayız. Çok çalışacağız, çok emek vereceğiz. Çok iyi bir kadro da kursanız, sahada performansınızı sergilemeniz gerekiyor. Aksi takdirde başarılı olmak mümkün değil. Umuyorum ki sezon sonunda sevinen taraf biz olacağız." diye konuştu.

TBL'DE ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR
Ender, özellikle son birkaç senedir TBL'de üst düzey bir mücadele yaşandığını dile getirerek, yeni sezonun da heyecan verici olacağını söyledi. TBL'yi iki sezondur yakından takip ettiğini vurgulayan Ender, "TBL'de çok önemli yatırımlar yapılıyor. Bu sezon da bu ligin içinde bulunacağım. Bu da benim için ayrı bir heyecan olacak. Ligin kalitesi çok yüksek ama tüm takımların arasından sıyrılıp Süper Lig'e yükselmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu. Sezon başında her takımın en üst noktayı hedefleyerek hazırlandığını ifade eden milli basketbolcu, şöyle devam etti: "Kağıt üzerinde ne kadar iyi takım olursanız olun. Getirdiğiniz isimlerin kariyeri de bir yere kadar önemli oluyor. Sonuçta belirleyici olan performanstır."
BİZE ULAŞIN