Büyük festival 3 yıl sonra yeniden

Büyük festival 3 yıl sonra yeniden

“Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, 3 yıl aradan sonra 7. kez düzenleniyor. Hazırlıkların tam gaz sürdüğü festivale 1 milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 23.07.2017
Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıl üst üste düzenlediği ve tatile gitmeyen başkentlilere tatili aratmayan "Uluslararası Büyük Ankara Festivali", üç yıl aradan sonra 7'nci kez düzenlenecek. 29 Temmuz'da Atatürk Kültür Merkezi alanında gerçekleştirilecek festival için hazırlıklar aralıksız devam ediyor. 29 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival için alanda; bir yandan çadırlar kuruluyor, bir yandan oyun alanları inşa ediliyor, bir yandan da gösterilerin ve konserlerin verileceği devasa sahnenin kurulumu gerçekleştiriliyor.

MÜZİK ZİYAFETİ YA ŞANACAK
Geçmiş yıllarda olduğu gibi festival bu yıl da etkinlik, tanıtım, konser, gösteri ve eğlencelerle dopdolu... Başkentliler, festivalde, bir kez daha pop, arabesk ve halk müziğinin ünlü seslerinin yer aldığı geniş bir kadronun her gece vereceği konserlerle, müzik ziyafeti yaşayacak. Sıcak yaz akşamlarında, Ankaralılar, pop müziğinin güçlü ve sevilen sanatçılarından; Funda Arar, Işın Karaca, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç, Mustafa Ceceli, Demet Akalın, Gülşen, İrem Derici ve Emre Aydın'ın vereceği konserlerle hem coşacak hem de hareketli ve romantik şarkılarını dinleme imkanı bulacak. Her gece iki ünlü sanatçının konser vereceği festivalde, özgün, fantezi ve arabesk müziğinin ünlü ve sevilen sanatçılarından Linet, Uğur Işılak, Serkan Kaya, Ali Şan, Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt, İsmail Türüt, Nihat Doğan ve Seccad Mehmedi de birbirinden güzel ve sevilen eserlerini seslendirecek.

18 ÜLKEDEN 400 DANSÇI
Organizasyona uluslararası nitelik kazandıran, farklı kültürlerin sergilendiği, dostluk, kardeşlik köprülerinin kurulduğu; Balkanlardan Orta Asya'ya, Avrupa'dan Kafkasya'ya, Güney Asya'dan Kuzey Afrika'ya kadar 18 farklı ülkeden gelecek halk dansları grupları, gösterileriyle bir kez daha başkentlileri büyüleyecek. Avrupa'dan, Asya'dan, Afrika'dan gelerek kültürlerini festivale taşıyacak 18 ülkenin toplam 400 dansçısı; hem ülkelerinin tanıtılmasına hem de halklar arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine katkı sağlayacak. Festival süresince farklı noktalarda kurulan sahnelerde her gün 30'ar dakikadan 3 farklı folklor gösterisi yapacak konuk ekipler arasında Bulgaristan, Gürcistan, Ukrayna, Romanya, Kazakistan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Azerbaycan ve Hindistan da bulunuyor.
BİZE ULAŞIN