Elmadağ’da yol isyanı

Elmadağ’da yol isyanı

Akçaali Mahallesi Muhtarı Murat Şahin, Elmadağ’a 18, Çankaya’ya 15 kilometre uzaklıktaki mahallenin yollarına 5 yıldır asfalt döktürmek için çalmadık kapı bırakmadıklarını söyledi

  • Ankara Başkent
  • Pazar 24.07.2017
Akçaali Mahallesi Muhtarı Murat Şahin ve köy halkı başkentin yanı başında olmalarına rağmen ulaşım sorunu yaşadıklarından dert yandı. Muhtar Şahin, "Mahallemizin en önemli sorunu ulaşım. 5 yıl önce onarılan yolumuz bozuk, yer yer çökmüş durumda. Çoğu yerlerde asfalt yok denecek durumda. Elmadağ ilçesine giden-gelen araçlar zorluklar içinde hareket ediyor. Mahallemiz de çocuklarımız taşımalı eğitimle okuyorlar. Yağmur veya kar yağdığı zaman bozuk yollarda bazen araçlar ya kayıyor ya da gidemiyor. Sorunumuzu ilgili makamlara sürekli iletiyoruz ama yollarımız bir türlü yapılmadı" dedi.

KİRLİ SU DERELERE AKIYOR'
Muhtar Murat Şahin, köyün bir diğer sorununun da foseptik kuyularının yapılmadığı için kirli suların derelere akması olduğunu bildirdi. Şahin, "Mahallemiz 75 hane ve 320 nüfusa sahip. Alt yapımız 4 yıl önce yapıldı ama foseptik kuyularımız açılmadı. Akan kirli sularımız derelere karışıyor. Bu bölgede çocuklarımız oynuyor, hayvanlarımız otlatıyoruz. Bir hastalık yaşanacak diye çok korkuyoruz. Bu sorunlarımızı bir türlü çözemedik" dedi.
BİZE ULAŞIN