15 Temmuz gazisi Atilla Tetik: Biz doğru yoldayız

15 Temmuz gazisi Atilla Tetik: Biz doğru yoldayız

Kırıkkale Belediyesi Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret eden 15 Temmuz gazisi Tetik, “Allah bize yardım ediyor, çünkü biz doğru yoldayız” dedi

  • Ankara Başkent
  • Salı 26.07.2017
Özel Harekât Polisi 15 Temmuz Gazisi Atilla Tetik, üniversitede sıra arkadaşı olan Kırıkkale Belediyesi Başkanı Mehmet Saygılı'yı makamında ziyaret etti. Ziyaret öncesi basına demeçlerde bulunan Tetik, o gece yaşadıklarına dair şunları söyledi: "23 yıldır özel harekât polisiyim, eğitimciyim aynı zamanda 15 Temmuz gecesi aslında ben başka bir yerde görevliydim. Niğde'de görevliydim, hafta sonunu geçirmek üzere Ankara'ya gelmiştim. Hareketliliği gördük, çalıştığım yer Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı, tabii hiç tereddüt etmeden birkaç arkadaşımı alıp arabayla oraya geçtik. O arada birinci bombayı atmışlar hainler" dedi.

DOĞRU YOLDAYIZ
Tetik şunları söyledi: "Allah rahmet eylesin, şehitlerimiz çok büyük değerlerdi. Onlar şehit oldu Allah rahmet eylesin, bize de Allah gaziliği nasip etti. Devletimiz çok güçlü bu tip olaylar yaşanmasın tabii ama yaşansa da üstesinden geleceğimize eminim. Allah bize yardım ediyor çünkü biz doğru yoldayız."

ONLAR SAYESİNDE BURADAYIZ
15 Temmuz'u Atilla Tetik gibi kahramanlar sayesinde atlattıklarını belirten Başkan Saygılı ise, "Onun gibi kahramanlar sayesinde biz hepimiz buradayız yoksa Allah korusun çok daha kötü şeylerle karşı karşıya kalabilirdik. Bu iman, bayrak ve vatan sevgisi olduğu sürece hiç kimse bu milletin sırtını yere getiremeyecektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN