Yükseltepe’de tapular dağıtılıyor

Keçiören Belediyesi tarafından çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve sürdürülebilir bir kentsel gelişim sağlamak amacıyla yapılan Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tapu dağıtımı devam ediyor

Yükseltepe’de tapular dağıtılıyor
Keçiören riskli yapılardan arındırarak yaşam kalitesi yüksek, modern kentleşmeyi sağlayacak 1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanına sahip projenin ilk etabında bin 271 konut inşa ediliyor. Keçiören Belediyesi'nin yaptığı bu en büyük Kentsel Dönüşüm Projesi ile bin 727 gecekondu, yerini modern ve güvenli konutlara bırakacak. Tapulu 1180 tane gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak, yeni, modern binalarına kavuşuyor. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 sosyal konutta şu ana kadar 68 konut sahibi tapusunu aldı. Merkezi ısıtmalı konutlar 100 metrekare ve 2+1 olarak tasarlandı. Sosyal konutlar haricindeki diğer konutlar ise 3+1, 4+1, 2+1 olarak 14 ve 17 kat arası planlandı.

KİMLİKLİ VE MODERN YAPILAR
Dev projede sosyal yaşam alanlarından, özel donatılara, modern ve kimlikli yapılardan, estetik çevre düzenlemelerine kadar her detayın düşünüldüğünün altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Kentsel dönüşümle birlikte mahalle ölçekli ve planlı yapılar şehrin görüntüsüne ve yaşam kalitesinin yükselmesine ayrı bir değer katacak. Böylece kentin dokusunu bozan, riskli, sorunlu yapılar yerine şehre canlılık, modern bir kimlik kazandırıyoruz" ifadelerini kullandı. Sosyal konutlar ve Vadikent konutları haricinde Tepekent Projesinde de ruhsatın alınmasının ardından başlayan harfiyat çalışması bitti. Tepekent Projesi ile 250 yeni konut yapılacak. İçerisinde iş merkezlerinin de olacağı bu çalışma ile Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi son hızla devam edecek.
BİZE ULAŞIN