Kocasının mezar taşı yapıldığı gün evi yandı

Mahallelerindeki elektrik tellerinin kopması nedeniyle evi yanan Nermin Özkan yardım bekliyor. Sorumlu şirketin kendilerini yüzüstü bıraktığını iddia eden Özkan, “Eşyalarım bozuldu, zararım çok” dedi

Kocasının mezar taşı yapıldığı gün evi yandı
Altındağ Zübeyde Hanım Mahallesinde bulunan bir apartmanda 27 Temmuz'da meydana gelen yangının izleri hala silinemedi. Evi yanan 53 yaşındaki Nermin Özkan, yangından sorumlu olduğunu iddia ettiği elektrik firmasının da zararı karşılamasını talep etti. Elektrik tellerinin sürekli koptuğunu ve mahallelerinde devamlı olarak elektrik kesintilerinin olduğunu dile getiren çaresiz kadın, binadaki komşularının da birçok elektronik eşyalarının bozulduğunu söyledi.

"EVE GİREMİYORUZ"
Yangının meydana geldiği gün, yaklaşık bir ay önce vefat eden kocasının mezar taşını yaptırmak için şehir dışında olduğunu dile getiren Özkan, "Evimin yandığını telefonla haber aldım. Derhal evime koştum. Şans eseri kızım o esnada evde değilmiş. Onun evde olmayışına sevinirken evde meydana gelen hasara da bir o kadar üzüldük. Mutfakta bulunan televizyon yüksek elektrik akımı sonucu patlamış. Evdeki bütün elektronik eşyalarım bozuldu. Muftağım yandı" diye konuştu. Uzun süredir evine giremediğini belirten Özkan, "Yangının üzerinden 18 gün geçmesine rağmen yangının çıkış sebebi olan elektrik firmasından gelen giden yok. Zararımın karşılanmasını istiyorum" dedi.

TÜM BİNADA MADDİ HASAR OLUŞTU
Sokaklarında bulunan elektrik tellerinin sürekli koptuğunu ve ara ara elektrik kesintisi yaşadıklarını iddia eden Özkan, "Yangın öncesi yine elektrik kesintisi olmuş. Birden elektrik gelince eşyalar kaldıramamış yangın çıkmış. Binada oturan diğer kişilerin de eşyaları bozuldu. Yangından sonra evde ne elektrik var ne başka bir şey... Kokudan evde durulmuyor. Mutfağım tamamen mahvoldu, hiçbir eşyam kullanılacak halde değil. Beyin ameliyatı olmuştum, üzüntü yasaktı, eşimi kaybettim, ardından evim yandı. Bütün sorunlar üst üste geldi, çaresiz kaldım" dedi. Firmanın, yangının kendilerinden kaynaklandığını belirten bir rapor tutmasına rağmen firmadan gelen olmadığını söyleyen mağdur kadın, kızının evi olmasa sokaklarda kalacağını belirterek, zararının karşılanmasını talep etti.
BİZE ULAŞIN