Maçlara girişte yeni yasak listesi

Başkentteki spor müsabakalarında güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Stada girişte yasak listesi kabardı. Kağıt, kalem ve selfie çubuğu da yasak listesinde

Maçlara girişte yeni yasak listesi
Ankara'da oynanacak spor müsabakaları ile ilgili olarak İl Spor Güvenlik Kurulu yeni kararlar aldı. Ankara Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre 9 Ağustos ile 25 Ağustos'ta toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantılarında, spor müsabakalarının sporun ruhuna uygun bir şekilde oynanması amacıyla yeni tedbirler gündeme geldi. Toplantıda alınan kararlara göre, risk düzeyi yüksek müsabakalarda seyirci aramaları genel kolluk kuvveti tarafından, diğer müsabakalarda genel kolluk gözetiminde özel güvenlik tarafından yapılacak.

KALEM KAĞIT ALINMAYACAK
6222 Sayılı Kanun'un 13. maddesinde belirtilen ve esasen yasak olmayan selfie çubuğu, üzerine yazı yazılabilen kağıt, kalem, powerbank, şemsiye, parfüm ve deodorant şişeleri, cam-plastik-metal içecek kutuları, lazer pointer gibi cihazları, ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, davul, düdük gibi) tahta ve demir sopalı bayrak ve flamalar kapalı spor salonlarına alınmayacak. Bahse konu malzemelerden davul hariç olmak üzere diğerleri stadyumlara da alınmayacak.

SİYASİ PANKART YASAK
Terör eylemleri göz önünde bulundurularak, stadyum içerisine park edecek araçların belirlenmesine yönelik steril alan uygulamasına bu sezonda da devam edilecek. Ruhsatlı dahi olsa ateşli silahlar alınmayacak ve bununla ilgili emanet dolapları kulüpler tarafından temin edilecek. Stadyumlara ve spor salonlarına girişlerde sırt çantası, el çantası, valiz, poşet gibi malzemeler alınmayacak. Tüm spor müsabakalarında stadyum ve spor alanlarına siyasi, ideolojik, ırkçı ve dini içerikli pankart ve döviz alınmayacak. Alkollü olduğu tespit edilen (0.50 promil üzerinde) seyirciler ve uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen seyirciler stada alınmayacak.

BİZE ULAŞIN