Mezun oldukları okulu tamir ettiler

Altındağ İhsan Sungu İlkokulu’ndan 45 yıl önce mezun olan 4 arkadaş, büyük bir vefa örneği sergileyerek okulu yeniledi. Eski mezunlardan Ahmet Kılıç, fırçayı alıp boya badana da yaptı

Mezun oldukları okulu tamir ettiler
Altındağ İhsan Sungu İlkokulu baştan aşağı yenilendi. Okulun tadilat işlerini yapan ve eğitimöğretim ihtiyaçlarını karşılayanlar ise bu okuldan 45 yıl önce mezun olan öğrencileriydi. 1972 yılında mezun olduğu okula giden Ahmet Kılıç, çok eski okul binasındaki dökülmeleri ve tahrifatları görünce hemen harekete geçti. Sınıf arkadaşları Dr. Haldun Orhun, Kazım Büyükgüçlü ve Özkan Karataşoğlu ile bir araya gelen Kılıç, okulu eski haline getirmek için kolları sıvadı. Kolları sıvayarak boya-badanaya girişen ve okulun tadilatını yapan vefalı öğrenciler, daha sonra da okulun eğitim-öğretim için gerekli ihtiyaçlarını temin ettiler.

15 BİLGİSAYAR ALDILAR
Okulda şimdiye kadar gerçekleştirilen iyileştirmeleri anlatan Kılıç, "Yıllar sonra okuma-yazma öğrendiğim okula dönmek bizim için çok güzeldi. Koridorlarında koşturduğum, bahçesinde oyunlar oynayıp maç yaptığım okulum için yapabileceklerimi tespit ettim. Çok kısa bir sürede, okulun iç-dış bakım onarımını tamamladık, kütüphanesini yaptık. Girişimlerim sonucunda okula 15 adet bilgisayarın, 1 adet televizyonun, 1 adet projeksiyonun da okula hibe edilmesini sağladım" ifadelerini kullandı.

YAŞADIĞIM MUTLULUĞU KELİMELERE SIĞDIRAMAM
Okul Müdürü Mehmet Tevfik Bingöl ise sağlananlardan dolayı çok mutlu olduğunu bildirerek şunları söyledi: "Yaşadığım mutluluğu kelimelere sığdıramam. Ahmet bey idareci ve öğretmenlere tek tek sorarak okulumuzu nasıl görmek istersiniz düşüncesi ile isteklerimizi sırasıyla not etti. Daha sonra da aynı dönemde okuduğu arkadaşlarıyla paylaştı. Kısa sürede de okulun ihtiyaçlarını tamamladı. O dönem mezunlarının hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

BİZE ULAŞIN