Hırsızlara bayram temizliği

Başkentte kiralık araçla hırsızlık yapan ve polis tarafından köşe bucak aranan iki hırsız uzun uğraşlar sonucu yakalandı. İşyerlerinden ve evlerden elektronik malzeme ve ziynet eşyası çalan iki hırsız tutuklandı

Hırsızlara bayram temizliği
Başkentte 4 ayrı işyerinden ve 7 ayrı evden televizyonları, laptopları, cep telefonları, ziynet eşyaları, paralar, hard diskler, fotoğraf makineleri ve çantaları çaldıkları tespit edilen U.Y ile M.A.'nın, hırsızlığa kiralık araçla gittikleri belirlendi. Girdikleri yerlerde kısa sürede hırsızlık yapan zanlılar kiralık araçla geldikleri gibi gidiyordu. Uzun süre polislerin takibine takılan zanlılar güvenlik kameralarının da yardımıyla yakalandı.

GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin kamera kayıtlarında tespit ettikleri ve 11 hırsızlık olayını da birlikte gerçekleştirdikleri öğrenilen U.Y, ile M.A., kiralık araçla yakayı ele verdi.

TUTUKLANDILAR
Hırsızlık yapmak için gece saatlerini tercih ettikleri tespit edilen U.Y. ve M.A.'nın iş yeri veya ev sahiplerinin evde olmadıkları anları fırsat bildikleri ortaya çıktı. Hırsızlık için geldikleri yerlerin kapı ya da pencerelerini zorlayarak kısa sürede içeriye giren zanlılardan U.Y.'nin 32 ayrı suç kaydının olduğu ve 11 ayrı suçtan mahkemece aranması bulunduğu ve 5 yıl kesinleşmiş cezası olduğundan sahte kimlik kullanarak gezdiği öğrenildi. Hırsızlık ortağı olan M.A.'nın ise 26 ayrı suç kaydının olduğu ve mahkemece aranmasının bulunmadığı tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bayram arifesinde temizlik yaparak başkenti azılı hırsızlardan temizleyen ekipler, bayram süresince de çalışmaların devam edeceğini, hırsızlara göz açtırmayacaklarını dile getirdi.
BİZE ULAŞIN