Şehitliklerde bayram hüznü

Şehitliklerde bayram hüznü
Her bayram olduğu gibi bu bayramda da şehit yakınları arife gününde şehitleri yalnız bırakmadı. Evlatlarını, eşlerini vatan toprağı için feda eden vefakâr şehit aileleri unutulmak istemediklerini söyledi. Şehitleri anmak ve bir nebze olsun hasret gidermek için şehitliğe koşan şehit yakınları mezar başında gözyaşı döküp mezarları öpüp kokladı. Cebeci Askeri Şehitliği'nde Gaziler Vakfı Başkanı Lokman Aylar ve diğer gazilerin de katılımıyla şehitlerin ruhları için mevlit okutuldu. Okunan mevlidin ardından gaziler vakfı başkanı beraberindeki gazilerle birlikte şehit ailelerini ziyaret ederek onların dertlerini dinleyip sohbet etti.

VEFA BORCU
Şehitliklerin boş olmasına hayıflanan Başkan Aylar, "Şehitlerimiz bizler için vatan için canlarını feda ettiler. Bizler de millet olarak onlara vefa borcumuzu ödemeliyiz. Şehit ailelerini hiçbir zaman yalnız bırakmamalıyız. Şehitlerin emaneti olan yavrularımızı sahipsiz bırakmamalıyız. Bugün buraların tıka basa dolu olmasını isterdim. Şehit aileleri ve anneleri bizlerin baş tacıdır. Onların acılarını beraber paylaşmalı dualarımızda eksik etmemeliyiz. Milletimizi daha duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

ADI YAŞATIL SIN
Oğlu Sudi Doruk'un 2001 yılında Malatya'da düşen uçak sonucu şehit olduğunu anlatan acılı anne Hacer Doruk, "Oğlum özel kuvvetlerde çalışıyordu, Kuzey Irak'tan gelirken oğlumun uçağını düşürdüler. Yavrum geride 2 evladını bıraktı. Şehit evladına sahip çıksınlar torunlarım iş arıyor, şehit çocukları işe girerken yardımcı olsunlar. Evladım ülkemiz için çok iyi görevlerde bulundu. Canını feda etti, isminin bir okulda ya da sokakta yaşatılmasını istiyorum. Her hafta oğlumla hasret gidermek için şehitliğe geliyorum. Oğlum şehit olduğundan beri bütün bayramlar bizim için buruk geçiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN