Camiler doldu taştı

Kurban Bayramı’nda başkentliler bayram namazı için camilere koştu. Okunan hutbede Arakanlı Müslümanlara yönelik saldırılara vurgu yapıldı, yola çıkacakların trafik kurallarına uyması istendi

Camiler doldu taştı
Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi, başkent Ankara'da güne bayram namazıyla başladı. Kurban Bayramı için 7'den 70'e birçok vatandaş camilere akın ederken, Kocatepe Camii de her bayramda olduğu gibi yine vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği cami oldu. Yemen, Libya, Gana, Nijerya gibi Müslüman ülkelerin vatandaşları da Kocatepe Camisi'ni tercih etti. Kılınan bayram namazı ve okunan hutbenin ardından camide bayramlaşma başladı. Okunan hutbede Arakanlı Müslümanlara yönelik yapılan saldırılara vurgu yapıldı. Yola çıkacakların trafik kurallarına uymaya, sabırlı ve dikkatli olmaya davet edildiği hutbede, "Geliniz, hem kendimizin, hem de kardeşlerimizin güvenliği için frene değil kurala güvenelim" uyarısı yapıldı.

TOPACA KOCATEPE'DE KILDI
Birçok vatandaş birbiriyle bayramlaşırken, çiçekçi ve simitçiler cami bahçesinin dışında tutuldu. Cami girişi adeta çiçek bahçesine döndü. Vatandaşlar namazın ardından çiçekçilere yoğun ilgi gösterdi. Yetişkinler ve minikler sevdikleri için çiçek aldı. Kocatepe Camisi'nin çevresini mesken tutan simitçiler de vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Namazı kılan bazı vatandaşlar cami avlusunda fotoğraf çektirdi. Ankara Valisi Ercan Topaca da bayram namazını Kocatepe Camisi'nde kıldı. Hacı Bayram ve Millet camileri gibi önemli ibadet merkezleri de başkentlilerin akınına uğradı.
BİZE ULAŞIN