Tercih kesim bölgeleri

Ankaralıların çoğu belediyeler tarafından hazırlanan kesim bölgelerinde kurbanlarını keserken bazı vatandaşların kurbanlarını yol kenarlarında kesmesi dikkat çekti

Tercih kesim bölgeleri
Ankara'da belediyeler kurban bayramı öncesi vatandaşların ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için tedbirlerini günler öncesi almıştı. SABAH Ankara olarak kurban kesim yerlerini gezdik. Bayramda Keçiören Ovacık'ta, Yenimahalle Yakacık'ta ve Mamak Ortaköy'de kurban pazarlarının yanına kurulan kesimhanelerde başkentliler kurbanlarını hijyenik olarak keserek ibadetlerini yaptı. Çadırların önemli bir bölümü boşalırken bazı kurban satıcılarının satışa devam ettiği öğrenildi.

VATANDAŞ HİZMETTEN MEMNUN
Kurban kesim yerlerinde tatlı telaş vardı. Kurbanını kesen vatandaşlar derisini oradaki hayır kurumlarına vererek kurbanını dağıtmak için evlerine gitti. Yenimahalle Belediyesi vatandaşların kestiği kurbanları araçlarına götürebilmeleri için ücretsiz servis hizmeti sağladı. Otoparka uzak olan kurban kesim yerlerinden kurbanlarını belediyenin tahsis ettiği araçlarla getiren vatandaşlar yapılan hizmetten memnun olduklarını dile getirdi. Yenimahalle'de jandarma personeli trafiğin akışını ve bayramın sorunsuz geçmesini sağlarken Keçiören, Mamak'ta ve şehir merkezlerinde toplamda 951 polis memuru görev aldı.

USULSÜZ KESİME CEZA
Başkentte belediyelerin gösterdiği alanları tercih etmeyen vatandaşlarda oldu. Yol kenarları ve boş arazileri tercih eden vatandaşları tespit eden belediye ekipleri ceza kesti. Öte yandan kurbanını kesim alanına getiren vatandaşların çektiği zorluklarda objektiflere yansıdı.

BU DA KOYUN KOVALAMACASI
Altındağ ilçesi Aydınlıkevler Çevreli Caddesi üzerinde bir anda sahibinin elinden kurtulan koyun kaçarak caddede ilerlemeye başladı. Koyun, peşinden koşanları atlattıktan sonra trafikte hızla ilerledi. Zaman zaman trafikte ilerleyen araç sürücüleri de kaçan koyunu yakalamak için seferber oldu. Bir binanın bahçesine giren koyunu orada sıkıştırarak yakalamak isteyen sahiplerinin çabaları yine başarısız oldu. Koyun oradan da kurtularak hızla caddeden karşı binanın önünde bulunan kahvehanenin önüne geçti. Orada bulunan vatandaşların müdahalesi sonucu yakalanan koyun sahiplerine teslim edildi.
BİZE ULAŞIN