Namlunun önüne atladı, eşini kurtardı

Namlunun önüne atladı, eşini kurtardı
Başkentte 43 yaşındaki Bahar Şemir, kavga sırasında eşine doğrultulan silahın namlusunu kendisine çevirerek eşinin hayatını kurtardı. Eşinin darp edilme anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. Olay, Ankara'nın Keçiören ilçesi Atapark Mahallesi'nde meydana geldi. 1 yıl önce polis memuru olarak emekli olan 53 yaşındaki Nuri Şemir market açtı. İddiaya göre, mahallede oturan bir vatandaş veresiye ile alışveriş yaparak ayrıldı. 3 ay önce tekrar markete gelen kişi sigara istedi. Market işletmecisi Şemir ise, sigara veremeyeceğini belirtti. Bunun üzerine yazar kasanın yanına gelen kişi elindeki sert cismi kafasına vurmakla tehdit etti. Şemir'in, emekli polis olduğunu söylemesi sonucu müşteri, 'senin ile görüşeceğiz' diyerek marketten ayrıldı.

SİGARA ALMAYA GELDİ
Bayram sabahı aynı şahıs yanında arkadaşı ile gelerek sigara istedi. Nuri Şemir ise, 'marketi yeni açtığını sigaraların paketten çıkarmadığı için veremeyeceğini' söyledi. Tartışmanın büyümesi üzerine Şemir, belindeki ruhsatlı silahı göstererek marketten ayrılmalarını istedi. Şahıs, Şemir'in boşluk anında yumruk atarak yere düşürdü. Diğer arkadaşı ise, Şemir'in belindeki silahı almak istedi. Sesleri duyan eşi Bahar Şemir ve çocukları saldırganlara müdahale ederek market dışına çıkardı. Tartışma dışarıda devam etti. Tartışmanın tekrar büyümesi üzerine saldırganlar, Şemir'in darp etmeye başladı. Saldırganlar, Nuri Şemir'in elindeki silahın namlusunu boğazına dayadı. Kavgaya dahil olan Bahar Şemir, silahın namlusunu kendisine çevirerek 'beni vurun ama eşimi vurmayın' diyerek bağırdı. Daha sonra şahıslar, minibüse binerek olay yerinden ayrıldı. Olay yerine çağırılan polis inceleme başlattı.

EŞİM KURTARDI
Korku dolu o anları anlatan emekli polis Nuri Şemir, saldırganların elindeki silahı boğazına dayadıklarını ve eşi sayesinde kurtulduğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN