Dünyayı yendi sakatlığa yenildi

Görme engelli milli halterci Bircan Şimşek, yaşadığı omurilik kanal darlığı sorunu nedeniyle sporu bıraktı

Dünyayı yendi sakatlığa yenildi
Dünya şampiyonu görme engelli milli halterci Bircan Şimşek, yaşadığı sakatlık sorunları nedeniyle sporu bırakma kararı aldı. Şimşek, yıllardır belindeki ağrılardan şikayetçi olduğunu belirterek, doktorların yanlış teşhis koyması sonucu bu noktaya geldiğini söyledi. Yaşadığı ağrılar sonrasında birçok kez doktora gittiğini ve hepsinde de kendisine fıtık teşhisi konulduğunu ifade eden milli sporcu, "Açıkçası yanlış teşhisler sonrasında rahatsızlığım düzelemez bir hal aldı. Bu nedenle çok sevdiğim spordan uzak kalmak zorundayım" dedi.

Yanlış teşhis konuldu 2005
yılında atletizm branşıyla spora başladığını ve iki yıl sonra haltere geçtiğini dile getiren Bircan, "Rahatsızlıklarım sonrasında defalarca devlet hastanesine gittim. Her seferinde fıtık olduğumu, fazla üzerinde durmamam gerektiğini söylediler" şeklinde konuştu.

Antrenörlük yapmak istiyor
Sonrasında özel hastaneye gittiğini ve orada rahatsızlığının omurilik kanal darlığı olduğunun belirlendiğini anlatan Şimşek, "Sorunun adı daha önce konabilseydi, belki de bu noktaya gelmeden başka bir branşa yönelebilirdim." diye konuştu. Şimşek, doktorların yönlendirmesiyle fıtık ameliyatı olduğunu ve iki kemiğinin alındığını aktararak, şöyle devam etti: "Alınan iki kemiğimin yerine de platin takıldı. Yaklaşık 1 ay önce de platinlerde oluşan sorunlar düzeltildi. Sporu bırakmak zorunda olmak içimi acıtıyor. Aktif sporculuğu bıraktıktan sonra antrenör olarak yoluma devam etmek istiyorum."
BİZE ULAŞIN