Etimesgut’tan tarihe yolculuk sürüyor

Etimesgut’tan tarihe yolculuk sürüyor
Etimesgut Belediyesi'nin, Çanakkale'ye, Mevlana diyarı Konya'ya, Osmanlı'nın temelinin atıldığı Bilecik Söğüt'e ve Türkiye'nin cennet köşelerinden Nevşehir Kapadokya'ya düzenlediği kültür gezileri devam ediyor.

GEZİLER ÜCRETSİZ
Etimesgut'ta ikamet eden herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği kültür gezilerine, belediyenin bu hizmetinden daha önce yararlananlar kabul edilmiyor. Geziye katılmak isteyenlerin nüfus cüzdanlarıyla birlikte Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne kayıt yaptırmaları gerekiyor. Müracaat sahiplerinin ikametgâh bilgileri belediye personelince kontrol ediliyor, 10 yaş altı çocuklar gezilere kabul edilmiyor. Kayıt yaptıran vatandaşlara gideceği tarih, saat ve otobüs numarasını belirten bilet veriliyor. Vatandaşlar, bilet ve kimlikleriyle Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı'ndan hareket eden kafileye katılabiliyorlar.

"HERKES ZİYARET ETMELİ"
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, "Her insanımızın tarihi yerleri gezme, görme hakkı vardır. Belediye olarak birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da pekiştirecek, hemşehrilerimizin şanlı tarihimizi öğrenmesine, ülkemizi daha yakından tanımasına imkan sağlayacak kültür gezileri düzenliyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN