Cinayet sonrası tatil kaçamağı

Başkentte 21 yaşındaki Aydın ve 23 yaşındaki Uğur Y., alkollüyken tartıştı. Uğur Y. silahını alıp Aydın’ı vurdu. Uğur Y. ve babası Antalya tatiline giderken yakalandı

Cinayet sonrası tatil kaçamağı
Başkentte önceki gece işlenen cinayet, polisi harekete geçirdi. Çayyolu Park Caddesi 2875 Sokakta farları yanık halde yol üzerinde duran 06 DTC 71 plakalı aracın içinde hareketsiz yatan Aydın Sümer (23) vatandaşların dikkatini çekti. Aracın yakınından geçen Melis T., Sümer'in bayılmış veya rahatsızlanmış olma ihtimalini düşünürek 112'yi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri, Sümer'in sırtından silahla vurulduğunu ve hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. Güvenlik kameralarının yardımıyla cinayetin izini süren Cinayet Büro ekipleri, katil zanlısı Uğurcan Y. (21) ile babası Ferhat Y.'yi (58) Konya girişine yakın Altınekin ilçesinde TIR'larla kurdukları barikatlar sayesinde yakaladı.

"SİLAHI YOLDA ATTIM"
Tatil için 06 FV 1366 plakalı araçla Antalya'ya gittiklerini söyleyen baba oğul gözaltına alınarak Konya Asayiş Şube'nin ardından Ankara Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliğine getirildi. Cinayet zanlısı Uğurcan Y.'nin Konya'da emniyette verdiği ifadeye göre cinayetten önce babasıyla beraber alkol aldıklarını söyledi. Öldürülen Aydın Sümer ve beraberindeki arkadaşlarının civardaki kadınlara laf atmaları üzerine onları uyardıklarını iddia etti. Uyarının tartışmaya dönüştüğünü anlatan Y., "Tartışmanın ardından olay yerinden uzaklaştılar, yaklaşık yarım saat sonra 15-20 araçla geri geldiler. Ben de bagajda bulunan silahımla rastgele ateş ettim, kimi vurduğumu bilmiyordum. Babamla birlikte hemen oradan uzaklaştık. Antalya'ya gidecektik, silahı yolda Altınekin'de attım" şeklinde konuştu.

ÖLDÜRÜP TEKRAR ARABAYA KOYDULAR
Öldürülen Aydın Sümer'le Uğur Can Y. arasında husumet olduğu, olay günü de alkol alırken karşılaştıkları ve küfürleşip tartıştıkları öğrenildi. Uğur Can Y., silahla tek el ateş edip Aydın Sümer'i öldürdükten sonra tekrar arabaya bindirdi. Antalya'ya kaçmaya çalışırken de polis tarafından yakalandı.
BİZE ULAŞIN