‘Güneşin İlk Doğduğu Topraklar’

KARS, Ardahan, Iğdır valilikleri ve Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu öncülüğünde ‘3. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri’, ‘Güneşin İlk Doğduğu Topraklar’ sloganıyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün başlıyor

‘Güneşin İlk Doğduğu Topraklar’
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın açılışını yapacağı etkinliğe bölge milletvekilleri, valiler, kaymakamlar ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katılacak. Bölgeden gelen esnaflar ve birçok katılımcı, bu yıl da aynı ruhu taşıyarak Kars Ardahan ve Iğdır'ın tanıtımının en iyi şekilde yapılmasını hedefliyor. KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkan Erdoğan Yıldırım, 3. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri'nde Kars, Ardahan, Iğdır illeri hakkında bilgisi olmayanların bilgileneceğini, yöreyi yakından tanıma fırsatı bulacağını bu nedenle Türkiye ve Avrupa'da yaşayan tüm hemşehrilerini AKM'ye beklediklerini, dört gün boyunca Kars Ardahan Iğdır'ı Ankara'da yaşatmak ve yaşamak istediklerini belirtti.

DÖRT GÜN DEVAM EDECEK
Etkinlik süresince birbirinden ayrılmaz bir bütün olan bu üç 'serhat şehri'nin tarihi, kültürü, manevi değerleri, doğal değerleri, kış turizmi, diğer turizm alanları, yer altı ve yer üstü zenginlikleri, folkloru, Ebu-l Hasan Harakani Hazretleri, sarıkamış şehitleri, âşıkları, daha geniş kitlelerce tanınacak. Etkinlikte yöresel lezzetler, kaz, kaşar peyniri, çeçil peyniri, kete, bal, yöresel yemekler, turistik el emeği ürünler de tanıtılacak ve satışa sunulacak. Ayrıca dört gün boyunca konser, defile, folklor gösterileri ve etkin müzik şöleni ile ziyaretçiler renkli dakikalar yaşayacaklar.
BİZE ULAŞIN