Atlı Okçuluk final etabı Ankara’da

Ankara’da başlayan müsabakalara büyüklerde 28, 16 yaş altı kategorisinde ise 8 sporcu katılıyor. Şampiyonada ilk 5 sırada yer alacak sporcular milli takımı oluşturacak

Atlı Okçuluk final etabı Ankara’da
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nın finalleri Ankara'da başladı. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen şampiyonaya büyüklerde 28, 16 yaş altı kategorisinde ise 8 sporcu katılıyor. Final mücadelesi, yapılacak atışlarla sona erecek. Şampiyonanın açılışında bir konuşma yapan Federasyon Asbaşkanı Levent Talha Suluoğlu, atlı okçuluğun, 2013 yılında federasyona bağlandığını belirterek, "Atlı okçuluk ecdadımızın savaşçı kimliğini yansıtır. Bu müsabakalar sonrasında, dünyadaki yarışmalarda Türkiye'yi temsil edecek milli takımımızı oluşturacağız" şeklinde konuştu.

SEÇİLEN SPORCULAR MİLLİ TAKIM EKİBİNİ OLUŞTURACAK
Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda mücadele edecek sporcular önce "Kabak" sonra da "Memlük" parkurunda yarıştı. Bu müsabakalarla, dereceye girecek isimler de belli olacak. Şampiyonada ilk 5 sırada yer alacak sporcular milli takımı oluşturacak. Şampiyonanın diğer etapları daha önce Balıkesir, Malatya, Denizli ve Nevşehir'de yapılmıştı.
BİZE ULAŞIN