Kuyumcular rahatladı

Kılıktan kılığa girerek 20 ilde soymadık kuyumcu bırakmayan cezaevi firarisi Nihal Ö., başkentte yakalandı. ‘Binbir surat’ Nihal’in kocasının da hırsızlık zanlısı olduğu öğrenildi

Kuyumcular rahatladı
Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Türkiye'nin dört bir yanında kuyumculardan altın satın alma bahanesiyle hırsızlık yapan cezaevi firarisi Nihal Ö.'yü başarılı bir operasyonla yakaladı. Sahte kimlikle kılıktan kılığa girerek şehir şehir gezen Nihal Ö., son olarak 14 Eylül'de Altındağ'da görüldü. Nihal Ö.,'nün daha önce dolandırdığı bir kuyumcunun ihbarı üzerine başarılı operasyonla yakalandı.

İHBAR ÜZERİNE YAKALANDI
Yürüyen suç makinesi Nihal Ö., daha önce mahkemeye çıkarıldığı dönemlerde adliyeden firar etmiş, saha sonra yakalanarak cezaevine girmişti. Bir süre cezaevinde kaldıktan sonra oradan da firar eden azılı hırsız Altındağ'da yeni hırsızlıklar yapmak için gezinirken daha önce dükkânından yüklü miktarda altın çaldığı kuyumcu tarafından polise ihbar edildi. Cezaevinden firar etmesi üzerine polis tekrar Nihal Ö.'nün peşine düştü, köşe bucak arandı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen hırsızlık büro ekipleri Nihal Ö.'yü kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

TÜRBAN TAKTI
İncelenen kamera görüntülerinde Nihal Ö.'nün kuyumculuk hırsızlıklarında kamufle olmak için türban taktığı güvenlik kamerasının net çektiği alanlarda yüzünü gizlediği onlarca kuyumcuyu altın alma bahanesiyle oyalayıp, el çabukluğu ile meslek haline getirdiği hırsızlık ile binlerce liralık altın çaldığı tespit edildi. Kocası Haydar Ö.'nün de kendisi gibi hırsızlık suçlarından dolayı cezaevinde olduğu öğrenilen Nihal Ö., polise yakalanmamak için sürekli adres değişliği yapıp sahte kimlikle dolaştı. Türkiye'nin dört bir yanındaki mahkemelerince 81 ayrı suçtan aranması bulunan 27 yıl 9 ay 12 gün kesinleşmiş hapis cezası ortaya çıkan Nihal Ö., cezaevine gönderildi.

20 İLDE SOYGUN YAPTI YİNE DOYMADI
Ankara'da 36 hırsızlık,1 dolandırıcılık, İzmir'de 2 hırsızlık,1 dolandırıcılık, Sakarya'da 6 hırsızlık, Kocaeli'de 3 hırsızlık, 1 hükümlünün kaçması, Mersin'de 7 hırsızlık, İstanbul'da 5 hırsızlık, Bursa'da 1 hırsızlık, Afyonkarahisar'da 2 hırsızlık, Trabzon'da 1 hırsızlık, Antalya'da 2 hırsızlık, 1 tehdit, Giresun'da 1 hırsızlık, Çankırı'da 1 hırsızlık, Aydın'da 1 hırsızlık, Manisa'da 1 hırsızlık, Amasya'da 1 hırsızlık, Tekirdağ'da 3 hırsızlık, Kayseri'de 1 hırsızlık, Balıkesir'de 1 iftira, Zonguldak'da 1 hırsızlık ve Yalova'da 1 hırsızlık olmak üzere suç kayıtları ortaya çıktı.
BİZE ULAŞIN