‘Bizi yanlış tanıtıyorsunuz’

25 ilçe zabıtası adına konuşan Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Karabudak, zabıtalarla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek tepki gösterdi

‘Bizi yanlış tanıtıyorsunuz’
Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı ve Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdurrahman Karabudak, kamu adına kayıt dışı ekonominin önüne geçmek için çalıştıklarını belirterek, basında kendileriyle ilgili yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Kimi zaman kendilerinin de şiddet gördüğünü ancak basında yer almadığına dikkat çeken Karabudak, "Bizler bir grubun insanları değiliz. Elimizde kanun ve yönetmelikle sokağa çıkıyoruz, devlet adına sahadayız. Basının, bizleri doğru anlatmasını istirham ediyoruz" dedi. Zabıta Ar-Ge Eğitim Birimi binası önünde düzenlenen basın açıklamasına, 25 ilçenin zabıta müdürleri ve çok sayıda zabıta katıldı. Basının güçlü bir mecra olduğunu vatandaşların ufkunu açtığını belirten Karabudak, "Çocuklar televizyonda zabıtayı şiddet uygulayan kişiler olarak görüp öyle tanımasınlar" dedi.

'BIÇAKLANAN ZABITA VAR'
Bıçaklanarak şehit olan zabıtaların olduğunu anlatan Karabudak, "Son dönemlerde bize göre etik olmayan haberler yapılıyor" diye konuştu. Ahilik kültürünü benimseyen esnafın yanında olduklarını söyleyen Karabudak, "Özellikle kayıt dışı ekonomi ve dilencilere karşı verilen mücadeleler sırasında çıkan görüntülere ilişkin olarak da şöyle konuştu: "Zannetmeyin ki sadece zabıta işlerini yapıyoruz. Sokakta gördüğümüz, bize ait olmayan problemi bile, ilgili birime bildiriyoruz. Kendisini ahi hisseden her esnafın yanındayız." Karabudak ve beraberindekiler, daha sonra Türkiye'de zabıta mensuplarının yaşadığı şiddet olaylarını yansıtan fotoğraf sergisini gezdi.
BİZE ULAŞIN