Üç ilçeden 43 kilo esrar çıktı

Narkotik ekiplerince Beypazarı, Gölbaşı ve Ş.Koçhisar’da düzenlenen operasyonda toplam 43 kilo 390 gram uyuşturucu ve 260 kök hint keneviri ele geçirildi, 5 şüpheli gözaltına alındı

Üç ilçeden 43 kilo esrar çıktı
Beypazarı ve Şereflikoçhisar ilçelerinde narkotik ekiplerince düzenlenen iki ayrı operasyonda toplam 43 kilo 390 gram uyuşturucu ve 260 kök hint keneviri ele geçirildi. İki operasyonda beş şüpheli gözaltına alındı. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde A.E. isimli şüphelinin uyuşturucu imali ve satışı yaptığı bilgisini alan Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri harekete geçti.

POLİSİ GÖRÜNCE KAÇTI
Takibe alınan şüpheli 17 Eylül'de Kahramankazan'daki evinin yakınlarında gözaltına alındı. Şüpheli A.E.'nin sırtında taşıdığı çuvalda, 12 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi. Ekiplerin operasyonu sırasında A.E.'den uyuşturucu temin etmek için geldiği belirlenen ve polisleri görünce kaçan M.K. da yakalandı. Şüpheli A.E.'nin ifadeleri doğrultusunda, bölgeden bulunan Ova çayı kenarında boş arazide arama yapan ekipler, 260 kök hint keneviri bitkisi ele geçirdi. Gözaltına alınan iki şüpheli, Emniyet'teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

"MÜCADELEMİZ SÜRECEK"
Ekipler, Şereflikoçhisar Karamanoğluuşağı Caddesi'nde bir araçta yaptıkları aramada, 26 kilo 220 gram esrar ve 4 kilo 660 gram toz esrar ele geçirdi. S.G. isimli şahıs araç içerisine yakalandı. Gölbaşı girişinde de V.G. ve T.A. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şüpheliler Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Emniyet yetkilileri, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin temin ve ticaretini yaparak haksız kazanç elde eden kişilerle mücadelenin süreceğini vurguladı.
BİZE ULAŞIN