Bakanlardan moral ziyareti

Gaziler Günü dolayısıyla 4 bakan Bilkent Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Bakanlar ampute gösteri maçı öncesi penaltı atışı yaptı

Bakanlardan moral ziyareti
Bilkent Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, gazi ve gazi yakınları ile askeri personeller katıldı.

"DESTANI UNUTMADIK"
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeciler tarafından başından vurularak ağır yaralanan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan da törene katıldı. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Önümüzdeki günlerde, istihdam hakkını eğer şehit yakınımızın kardeşleri ya da anne ve babasından kullanmayan olursa ikisinin de çocuğunun kullanabilmesi için bir düzenlemenin daha buradan sizlere müjdecisi olalım" dedi. Törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu da, Türkiye'nin askeri, polisi, güvenlik korucusu ile dünyada eşi benzeri görülmemiş en vahşi terör örgütlerine karşı mücadele verdiğini söyledi. Bakan Sarıeroğlu, gözünü kırpmadan şehitlik ve gazilik makamına yürüyen Türk milletinin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direnişi asla unutmayacaklarını belirtti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ise bugünün özel ve anlamlı bir gün olduğunu belirterek, vatan savunmasında, devletin ve milletinin bağımsızlığının korunmasında canlarını ortaya koyan kahraman gazilere teşekkürlerini sunduğunu söyledi. Bakan Demircan, gazilerin, şehitlerin bu millete emaneti olduğunu belirtti.

PENALTI ATIŞI YAPTILAR
Protokol konuşmalarının ardından Gaziler Günü Sergisi'nin açılışı yapıldı. Sergide emeği bulunan gaziler, Bakanlar Sarıeroğlu, Kaya, Demircan ve Canikli'ye hediyeler sundu. Serginin ardından, Kaya, Canikli ve Demircan, ampute futbol ve okçuluk takımlarının gösterilerini izledi. Kaya, Canikli ve Demircan, ampute futbol takımının gösteri maçı öncesi penaltı atışı yaptı. Ankara Kulübü Seymenlerinin gösterisi eşliğinde verilen kokteylin ardından Bakanlar, hastanede tedavi gören gazileri ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN