İzmir için atlarını bırakmadı

Başkentte Atlı Okçuluk Şampiyonası’na katılan Ceren, İzmir’de iyi bir okul kazandı. Ancak eğitimini antrenörünün bulunduğu Nevşehir’de sürdürecek

İzmir için atlarını bırakmadı
Başkentteki Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası finallerinde gençler kategorisinde mücadele eden 14 yaşındaki lise öğrencisi Ceren Cazgır'ın at sevgisi öğrenim hayatını değiştirdi. AKM'deki şampiyonanın finallerinde yarışan Ceren, dereceye giremese de taşıdığı at sevgisi ve akrobasi takımındaki mücadelesi nedeniyle büyük alkış aldı.

"ÇOK EĞLENCELİ"
Şampiyonanın ardından konuşan atlı okçuluk sporcusu Ceren, bu sporu tercih etmesindeki en büyük nedenin at sevgisi olduğunu dile getirerek, "Bu spor eğlenceli ve zevkli. Ailemde ata binen kimse yok. Ben ailemle birlikte bir kafeye oturmaya gitmiştim. Yukarıda at çiftliği vardı. Orada başladım. Bu çiftlikte gördüklerimden etkilendim ve bir saat içinde at binmeye başladım" dedi. Genç sporcu bu sene girdiği TEOG sınavında İzmir'de iyi bir okul kazanmasına rağmen, öğrenimine atların ve antrenörlerinin bulunduğu Nevşehir'de devam edeceğini söyledi. Bu sene 9. sınıfta okuyacağını hatırlatan Ceren, "TEOG'da İzmir'den iyi bir okul kazanmama rağmen at sevgim nedeniyle Nevşehir'de kalacağım. Çünkü orada at çiftliği var. Çünkü orada antrenörlerim, sevdiğim insanlar ve atlar var. O yüzden gitmek istemedim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN