Minarelerden Ömer çağrısı

Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir mahallelinin rızası alınması şartıyla oğlunun adının Keçiören’deki Yeşiltepe Mahallesi’ne verilmesini kabul etti. Şimdi mahallenin camilerinden halka ‘Ömer’ çağrısı yapılacak

Minarelerden Ömer çağrısı
Keçiören'e bağlı Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Ferat Ertürk, 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlerin kalkıştığı darbe girişi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in kahramanlığını gelecek nesillere aktarmak için muhtarlık binası önüne ilk olarak dev bir pano yaptırdı. Bununla da yetinmeyip başta mahallenin yetimleri olmak üzere birçok vatandaşı Halisdemir'in Niğde'deki kabrine götüren Ertürk, şimdi de mahallenin adını Kahraman Halisdemir Mahallesi olmak için girişimlerde bulundu.

BABADAN RİCA…
Bunun için defalarca Niğde'ye giden Muhtar Ferat Ertürk şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile görüştü. Baba Halisdemir ile görüşmelerin ardından mahallenin adına Kahraman Halisdemir isminin verilmesi için yazılı bir belge ile razısını alan Ertürk, daha sonra resmi girişimlerde bulundu. Ancak mahalleye ismin verilmesi için baba Halisdemir'in tek bir ricası var oda mahallelinin rızasının alınması… Bunun içinde önümüzdeki günlerde gerekli izinlerin alınmasının ardından Yeşiltepe Mahallesi'ndeki camilerin minaresinden bu konuyla ilgili anonslar yapılacak. Bu anonsların ardından isim değişikliğine itirazı olan vatandaşların şikâyetleri alınacak.

ANONS YAPILACAK
SABAH Ankara'ya konuşan Muhtar Ferat Ertürk, "Mahallemizin ismi köklü isim değil… Biz mahallede şehidimizin adını yaşatalım istiyoruz. Hasan Hüseyin amcamızla görüştük. İlk önce sözlü olarak kendisinin olurunu aldık ama içimiz rahat etmedi ve elimiz güçlü olsun diye tekrar Niğde'ye giderek yazılı izin aldık. Kendisi bize teşekkür etti. Bizden ricası mahallenin camilerinden bunu duyurun ve halkın rızasını almamız oldu. Bunun için belediye ile görüşeceğiz. Hasan Hüseyin amcamıza sözümüzü yerine getireceğiz ve camilerden anons ettireceğiz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN