Süper Lig’de puan artık midede değil

İlhan Cavcav Tesisleri’nde Başakşehir maçı hazırlığına devam eden Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Bakkal, takımın yüreğinin yanmaya başladığını belirterek, sabırla çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Bakkal, “Süper Lig’de puan artık midede değil, daha altlara indi”dedi

Süper Lig’de puan artık midede değil
Medipol Başaksehir maçı hazırlıklarını Ilhan Cavcav tesislerinde sürdüren Gençlerbirligi'nde teknik direktör Mesut Bakkal, idman sonu açıklamalarda bulundu. Seyirciden futbolculara yabancı sayısından hakemlere kadar birçok konuda konusan Bakkal, "Ligde daha 30 maç var. Gençlerbirligi camiası 30 maç kala her seyin bittigini düsünüyorsa o zaman diger takımların vay haline" diye konustu.

"SABIRLA ÇALIŞACAĞIZ"
Göreve geldikten sonraki iki haftayı degerlendiren Bakkal, hakem konusuna bir kez daha parmak bastı. Bakkal, "Hakemlerin kendilerine biraz çeki düzen vermeleri gerekiyor. Çünkü deplasmanda iki gol atmısım ofsayttan yedigim bir gol ve taçtan çıkan bir pozisyon. Yayıncı kurulusun kamerasının önü kapalı oldugundan çekemedigi bir pozisyon. Böyle olunca kimseye derdinizi anlatamıyorsunuz. Takımdan, özellikle Göztepe maçının ikinci yarısında çok memnundum ve bu sekilde devam etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar 104 kilometre kosan takım 112 kilometrede bu maçı bitirdi'' diye konustu. Çalıstıgı dönem itibariyle inanılmaz tepki veren bir takımı oldugunu söyleyen Bakkal, "Takımın yas ortalaması 24. Bu tempo artısı devam ettigi sürece, çok daha farklı sonuçlar alacagımızı düsünüyorum. Evimde gibi çalısıyorum ve çok huzurluyum. Baskanımız inanılmaz destek veriyor. Çok özgürlük tanıyor bu sebepten galip gelmeye mecbur kalıyorsunuz. Bu takıma da olumlu yansıyor. Sahadaki mücadele olmasaydı ben bu kadar emin konusmayabilirdim. Sahada yenilebilirsiniz ama yenilmenin de bir helali vardır. Bizim camiamıza yakısan budur. Geldigim günden beri bunu islemeye çalısıyorum. Takımın yüregi yanmaya basladı. Bu da bir seylerin ortaya çıkacagını gösteriyor. Sabırla çalısmaya devam edecegiz. Camia inanılmaz destek oluyor" dedi.

"HOCA GİTMEZ BEN GİDERİM"
"Benim bakıs açım su, her maç zor" diyerek sözlerine devam eden Bakkal, "Süper Lig'de puan artık midede degil daha altlara kadar indi. Artık alanların daraldıgı tempoların yükseldigi her kulübün iyi oldugu bir ligdeyiz. Her maç çok iyi oluyor biz de bunlar içerisinde var olacagız, buna inanıyorum. Çünkü 15 günlük çalısma bana inanılmaz güven verdi" degerlendirmesini yaptı. Son dönemde istifa eden hocalarla ilgili soruyu da yanıtlayan Bakkal, "Çok net örnek verebilirim, Medipol Basaksehir. Bu takımda futbolcu sunu biliyor! Burada hoca gitmez, ben giderim. Çünkü hocanın zayıf oldugunu düsünen bir oyuncu grubunun performansının artması mümkün degil. 28 tane oyuncuyu 11'de oynatacagım ve maç bası ücret alanlar var. Çogunu oynamadıgı zaman kesiyorsun bu da ister istemez olumsuzluk yaratıyor. Inandıgınız, güvendiginiz hocalarla yola devam etmeniz lazım. Örnek olarak Abdullah Avcı... Basaksehir'i tebrik ediyorum. Daha sonra Aykut Kocaman'ın geçen sene yarattıgı hoca takımı. Rıza hocam Antalya'ya geldiginde sıfır puandaydılar aldı götürdü takımı 5'inci haftada gitti. Bana diyorlar ki niye uzun vadeli anlasmalar yapmıyorsun ben de diyorum ki bu benim burada 4'üncü senem. Uzun vadeli çalısmak bence kulüpleri rahatlatacaktır" seklinde konustu. "Doktorlugu biliyorsunuz, malzemeciligi biliyorsunuz, idareciligi biliyorsunuz bir tek yapmadıgınız futbolculuk" diyen Bakkal, "Üzülerek söylüyorum, futbolcu kardeslerimden özür diliyorum, futbolcular artık kulüpleri yönetmeye basladılar. Hoca götürüp getiriyorlar. Türkiye'de hemen hemen 10 kulüpte çalıstım. Emek harcarsanız bu is oluyor" dedi.

TRABZON MAÇININ FEDAİSİ FAZLI NAS'A İMZALI FORMA
Gençlerbirliği yönetimi, Süper Lig'in 4. haftasında deplasmanda oynanan Trabzonspor karşılaşmasında misafir takım tribününde tek başına takımını destekleyen Fazlı Nas'a tüm futbolcuların imzaladığı forma hediye etti. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, tek kişilik gol sevinciyle futbol kamuoyunun gündemine oturan Fazlı Nas için kulübün sosyal medya ekibi tarafından 4 kısa teşekkür videosu da hazırlandı. İlk videoda takım kaptanı Uğur Çiftçi'nin formayı imzalaması ve formanın yola çıkışı anlatılırken, ikinci videoda formanın Trabzon'daki taraftar Fazlı Nas'a giderken yolda karşılaşılan trafik çevirmesi canlandırmasıyla devam ediyor.

'YABANCI KONUSUNDA TEK İSTEDİĞİM ŞEY KRİTER GETİRMEK'
Son olarak yabancı kuralına değinen Gençlerbirliği teknik direktörü Bakkal, "Biz hiçbir şey düşünmeden denemeden kanunları çıkartıyoruz. Çok kaliteli yabancı oyuncularla çalıştım ve katkıda da bulundular. O zaman ne yapacağız? Kriter getireceğiz. Örnek olarak diyeceğiz ki biz 30 defa milli olmuş, 25 yaş üstü oyuncu almıyoruz. Biz bunu federasyon bazında yapamadık farz edelim. O zaman Gençlerbirliği Kulübü olarak biz yapacağız bunu. Çünkü inanılmaz bir altyapımız var. Buralardan oyuncu çıkartıp oynatmayı teknik direktöre mecbur edeceksiniz. İnsanlara da bunu açıklayacaksınız. Hükümet istediyse bu iş bitecektir. Yabancı konusunda tek istediğim şey kriter getirmek. Biz bunu mecbur etmedikçe millet olarak bunu yapmayız" şeklinde konuştu.

BAŞAKŞEHİR MAÇI DÖNÜM NOKTASI
Gençlerbirliği'nin 29 yaşındaki futbolcusu Ahmet İlhan Özek de, lige iyi başlayamadıklarını ancak giderek yükselen bir performans sergilediklerini söyledi. Herkese daha iyi bir Gençlerbirliği izlettirmek istediklerini söyleyen Ahmet İlhan, yeni teknik direktör Bakkal'la çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiklerine değinerek, "Puan olarak olmasa da oyun anlamında daha iyi olduğumuzu düşünüyorum" dedi. Medipol Başakşehir'in Süper Lig'de ve UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı oyunun belli olduğunu vurgulayan Ahmet İlhan, "Bu hafta oynayacağımız Medipol Başakşehir maçı, bizim için gerçekten önemli. Önemli olduğu kadar da zor bir karşılaşma. Bu maçta onlara çelme takmayı düşünüyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN