Mamak’ta demokrasi şöleni

Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı AK Parti Mamak Kongresi’nde demokrasi şöleni yaşandı. Abdullah Özer yeniden başkanlığa seçildi

Mamak’ta demokrasi şöleni
Başbakan Yıldırım, Ankara'da AK Parti Mamak 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Mamak'ta 10 kişinin şehit olduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım, vatandaşların milli iradeyi darbeci hainlere teslim etmemek için darbe girişimi gecesinde sokaklara çıktığını vurguladı. AK Parti kongrelerinin bir bayram, demokrasi şöleni olduğunun altını çizen Başbakan Yıldırım, "Kongreler tazelenmedir, değişimdir, heyecandır. AK Parti kadroları gençleşiyor, gençleşirken tecrübe ile birleşiyor, AK Parti Türkiye'nin en büyük siyasi hareketi olmaya devam ediyor, AK Parti teşkilatları millet demeye, bayrak demeye, vatan demeye devam ediyor" diye konuştu.

ÖZER YENİDEN BAŞKAN
Mamak'taki kongreye Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve AK Parti Ankara Milletvekilleri katıldı. Binlerce Mamaklı'nın katıldığı ilçe kongresinde Muhammed Abdullah Özer 3. kez başkan seçildi. SABAH Ankara'ya konuşan Özer, "Çok yoğun bir kongre hazırlığı yaptık. Mamak'ta bulunan 108 bin üyemizin tamamına kongremizle ilgili bilgilendirme yaptık. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın da katılımı ile çok coşkulu bir kongre yaşadık. Mamaklı delegelerin teveccühü ile yeniden başkan seçildik. 2019 seçimlerine en iyi şekilde hazırlanacağız" dedi.

BİZLERİ ONURE ETTİ
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise, "Şuana kadar Ankara'da 11 kongre yapıldı. Tabi Başbakanımızın Mamak'a katılması bizi onure etti. Oldukça coşkulu ve huzurlu kongre gerçekleştirdik. Kongreler aynı zamanda demokrasi bayramıdır. Aynı zamanda güç tazelemedir. Bizde kendimizi yenileyerek 2019, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda gece gündüz çalışacağız"diye konuştu.
BİZE ULAŞIN