İş birliği yapılacak birçok alan var

ATO Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile Venezüella arasındaki ticaret hacminin yetersiz olduğunu, iki ülkenin iş birliği yapabileceği birçok alan bulunduğunu dile getirdi

İş birliği yapılacak birçok alan var
ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Venezuella'nın Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Başkan Gürsel Baran'ı ziyaret etti. Reyes, 15 Temmuz darbe girişimini kınayan ilk ülkenin Venezuella olduğunu hatırlatarak, "Bizim yüzümüz Türkiye'ye dönük" ifadesini kullandı. Petrol fiyatlarındaki ani düşüş nedeniyle yaşadıkları krizi aşmak için ekonomide çeşitlendirme yapmayı hedeflediklerini vurgulayan Reyes, "Bu süreçte Türkiye'nin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Sizden öğrenecek çok şeyimiz var. Türkiye sadece Orta Doğu'da değil tüm dünya coğrafyasında önemli bir yere sahip" değerlendirmesinde bulundu. Venezuela'nın dünyada kanıtlanmış en büyük petrol rezervine sahip olduğuna dikkati çeken Reyes, petrol gelirine son derece bağımlı bir ülke haline geldiklerini kaydetti.

MADURO ANKARA'YA GELEBİLİR
Venezuella Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun ekim ayında yapılması planlanan Ekonomik İşbirliği Toplantısı için Ankara'ya gelebileceğini bildiren Reyes, Maduro'nun Türk iş adamlarıyla bir araya gelmesini arzu ettiklerini ifade etti. ATO Baran da, "Dünyanın iki önemli ülkesiyiz ama aramızdaki ticareti çok fazla geliştirememişiz. İki ülkenin iş birliği yapabileceği pek çok alan var. Turizmde dünyadaki en önemli ülkelerden biriyiz"dedi.
BİZE ULAŞIN