Kartaltepe’de tarih doğa bir arada

Kış mevsimine girmeden, açık ve temiz havanın tadını çıkarmak isteyenler Kartaltepe Kent Ormanı’na giderek doğa ile baş başa kalıyor

Kartaltepe’de tarih doğa bir arada
Keçiören'in ilk mesire alanı Kartaltepe Kent Ormanı adeta piknikçilerin akınına uğruyor. Sabah yürüyüşünü yapmak isteyenlerin yanı sıra deniz bisikletine binmek isteyenler de soluğu Kartaltepe'de alıyor. Hafta sonu yaklaşık 8 bin hafta içi de 2 bin kişinin geldiği Kartaltepe Kent Ormanında bir kenarda barbekü yapanlar, diğer yanda uçurtma uçuranlar açık havanın tadını doyasıya çıkarıyor. Ayrıca 2 bin 230 metre uzunluğundaki bisiklet parkuru da çocukların neşeli rekabetlerine sahne oluyor. Sonbaharın tadını çıkartmak isteyenler sadece piknik yapmıyor, Çanakkale Zaferini gelecek nesillere unutturmamak için Çanakkale'deki Şehitler Anıtının orjinali olan Anıtı da ziyaret ediyor. Ayrıca Kartaltepe'de sergilenen, birçok başarılı operasyonda görev alan F-4E Fantom savaş uçağı da ihtişamı ve taşıdığı milli anlamlar ile ziyaretçi akınına uğruyor.

PİKNİK VE TARİH SEVERLER BULUŞUYOR
Kartaltepe'de içerisinde kır kahvesi, 3 farklı paintball sahası (30x50 m), kameriye ve dinlenme alanlarının yer alacağı 50 bin m²'lik alana yapılacak paintball parkuru ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Kartaltepe'nin gördüğü ilgiden memnun olduklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Vatandaşlarımız burada hem milli değerlerimizden izler bularken hem de doğanın tadını çıkarabiliyorlar. Gençlerimiz ve çocuklarımızın tarih şuuruna katkı sunmayı, milli hassasiyetlerini güçlendirmeyi görev addediyor, aynı zamanda şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta doğada sporunu yapmasını arzuluyoruz. Kartaltepe Kent Ormanımız bu ihtiyacı karşılıyor, vatandaşlarımız da mesire alanımıza yoğun ilgi gösteriyor" dedi.
BİZE ULAŞIN