‘Turizme yatırım hız kesmiyor’

‘Turizme yatırım hız kesmiyor’
SONBAHARIN yüzünü göstermesi ve okulların açılmasıyla yaz sezonu resmen kapandı. Bugünlerde Türkiye'nin pek çok yerinde ciddi turizm yatırımları bulunan Aktarlı Grup'un Ankara'daki genç kuşak temsilcisi Faruk Aktarlı ile geçtiğimiz yaz sezonunu değerlendirdik. Uzun yıllardır Ankara iş dünyasında başta turizm sektörü olmak üzere, muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren ve birçok başarılı çalışmalara imza atan Faruk Aktarlı, "Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'Halkımızın efendisi değil, halkımızın hizmetkârıyız' şiarıyla çalışmaya devam ediyoruz. Turizm sektörü başta olmak üzere, vatandaşlarımız için hayırlı işler yapmayı kendimize ilke edindik. Gerek İzmir, İstanbul ve Ankara'daki iş yerlerimizde çok sayıda vatandaşımızı istihdam ediyoruz. Yapacağımız yeni yatırımlarla da istihdama katkı ve ülke ekonomisine katma değer sağlanacaktır" dedi.
Bu yıl turizm sektörü için nasıl bir yıldı? Biliyorsunuz Türkiye turizmini baltalamak için dış güçler hep birlikte hareket ediyorlar. Ama biz turizm yatırımcıları ve ülkemizi milletimizi seven iş adamları olarak turizm yatırımlarımıza hız kemeden devam ediyoruz. Devletimizle ve hükümetimizle birlikte sıkıntıları bertaraf etmek istiyoruz, edeceğiz de inşallah.
Kuşadası'nda ciddi anlamda yeni eğlence mekânları açıldı. Siz ne düşünüyorsunuz? Eğer Kuşadası'na yerli yabancı turist çekemezseniz bizim yaptığımız yatırımlar milyonlarca dolarlık yatırımlar hiçbir işe yaramaz. Eğlence sektörü Kuşadası için önemlidir. Kuşadası'nda yeni eğlence mekânlarının açılması önemli bir şeydir. Kuşadası'nda eğlence sektörüne ciddi rakamlar harcanıyor. Buradaki eğlence hayatının desteklenmesi gerekir diye düşünüyoruz. Farklı markalara ait yerlerin açılması ve eğlence sektöründe olan mekânların iş yapabilmesi için desteklenmesi Kuşadası'nın reklâmının yapılmasında çok önemli bir unsur. Bu önemli ve bir zamanlar turizmin bir numarası olan beldemizi hep birlikte yüceltmek zorundayız.
Kuşadası'nın kalkınması için sizce neler yapılmalı? Kuşadası'nın kalkınması derken buradaki esnaf lokantalarından tutun da en lüks yerleri kapsayan bir yelpazeyi ele almak gerekir. Aslında, bu sadece Kuşadası için değil tüm Türkiye'deki turistik yerler için geçerlidir. Kuşadası'nın gelişmesinde herkesin emeği olması lazımdır. Kahvecisinin de, lokantacısının da, eğlence mekânları sahiplerinin de, otelcilerin de, Turizm ve Otel Derneklerinin de Kuşadası'nda emeği olması gerekir. Turizm Dernekleri küçük esnafı da düşünerek, onların da kalkınması için çalışmalar yapmalıdır.
BİZE ULAŞIN