Başkent tiyatroları yeni yıldızlar arıyor

Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, ücretsiz oyunculuk kursu veriyor. Kurslarda yetenekleriyle ön plana çıkanlar oyunlarda rol alma imkânı yakalıyor

Başkent tiyatroları yeni yıldızlar arıyor
Her türlü sanatsal ve kültürel faaliyeti ücretsiz olarak başkentlilerin hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, tiyatro dalında her yıl birbirinden güzel oyunları sahneleyerek büyük beğeni toplarken açtığı oyunculuk kurslarıyla da profesyonel oyuncular tarafından ücretsiz eğitim imkânı sağlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Başkent Tiyatroları'nın, her yıl artan ilgiyle 12 yıldır sürdürdüğü kurslar bu yıl da yoğun ilgi görüyor. 17 yaş ve üstü gönlünü sanata vermiş tüm başkentlilerin başvurabildiği tiyatro kursunda; tiyatro kuramı başta olmak üzere, oyunculuk, doğaçlama, mimik, jest, sahne bilgisi, beden dili, ses, diksiyon, dramaturgi, geleneksel Türk tiyatrosu ile kamera önü oyunculuk yöntemleriyle ilgili profesyonel eğitim veriliyor.

HER YAŞTAN OYUNCU ADAYI
Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, Başkent Tiyatroları tarafından hem sezon boyunca sahnelenen oyunlarının hem de oyunculuk eğitimi verilen tiyatro ve drama kurslarının büyük ilgi gördüğünü belirtti. Oyunculuk eğitimi almak isteyen Başkentlilerin, kurslara yoğun ilgi gösterdiğini belirten İkiler, "Kursiyer olmak için başvuruda bulunan adaylarımızı önce elemeden geçiriyoruz. Adaylarımız, hazırladıkları oyunu 5 dakika süreyle seçici jürinin önünde sergiliyor. Burada gösterdikleri performansa göre elemeler yaparak kurslarımıza kabul ediyoruz. Başvuru yapanlar arasında 17 yaş üzeri her yaş ve meslekten amatör olarak oyuncu olmak isteyen birçok kişinin katıldığı kurslarımızda eğitim alan öğrenciler arasında yetenekleriyle ön plana çıkan adaylar, çeşitli tiyatro oyunlarında da rol alma imkânı yakalıyor" dedi. Ekim ayında başlayarak Mayıs'a kadar sürecek olan "Oyunculuk ve Kamera Önü Kursları", pazartesi ve salı günleri 18.00 ile 21.30 saatleri arasında haftada toplam 3,5 saat olmak üzere, Başkent Tiyatrosu Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde verilecek.
BİZE ULAŞIN